Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Számvitelben 1-3 osztály az...

Számvitelben 1-3 osztály az eszköz a 4. osztály forrás. Számszerint hogy soroljuk be?

Figyelt kérdés

Nem teljesen világos, néha kavarom, a 91-92 miert forrás mert szám szerint eszköz lenne....

Hogy tudom eldönteni,hogy forrás vagy eszköz?



#egyetem #számla #osztály #ZH #eke #számvitel #Eszterházy #számla osztály #számla csoport
2019. máj. 13. 18:01
 1/2 anonim ***** válasza:
Miért lenne eszköz? A kilences számlaosztályhoz tartozik (vagyis forrásjellegű számla) és ahogy te is mondtad 1-3 számlaosztályig van az eszköz számla.
2019. máj. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem teljesen értem a kérdést, de van egy tippem, mire gondolhatsz:

1-3 osztály eszköz. (mérlegbe megy)

4. osztály forrás. (mérlegbe megy)


9 számlaosztály egyikse! Az egy eredményszámla.

5-8. számlaosztály eredményszámla! Eredménykimutatásba megy!


Viszont könyvelésnél: 9. számlaosztály "forrás jellegűen" érthető, aszerint, hogy: T oldalon csökken, K oldalon növekszik (ugyanúgy, mint 4.osztály)


és az 5.8 számlaosztály "eszköz jellegűen" érhető, aszerint, hogy könyvelésnél az meg T oldalon nő, K oldalon csökken.


Remélem ilyesmi válaszra vártál. :D

2019. máj. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!