Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Át tudok jelentkezni osztatlan...

Át tudok jelentkezni osztatlan tanárszakos képzésről alapszakra?

Figyelt kérdés
Magyar-történelem tanári szakon vagyok, annakidején történelemből tettem emelt szintű érettségit. Most magyar alapszakra jelentkeznék át 4 félév után, de nincs emelt magyar érettségim. Ez alapján nem fognak átvenni, hiába teljesítettem már tárgyakat magyar szakon?

2019. máj. 14. 11:34
 1/1 anonim ***** válasza:
Szerintem elvi akadálya nincs. Viszont az iskolától függ és leginkább attól, hogy van-e szabad hely. Ha sokan jelentkeznek át, akkor megnézik az átlagokat és úgy rangsorolnak. De az is lehet, hogy nincs tolongás, akkor gond nélkül át tudnak venni. Az államit nem biztos, de a költségtérítéses képzést általában fel tudják ajánlani. Azt viszont neked kell átgondolnod, hogy úgy is megfelel-e.
2019. máj. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!