Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések

A kérdés

Mi számít OKJ-nak? Egy szakma már okj? Hogyan van ez?

Ha a 8. után elvégeztem egy 3éves szakmát. Az már államilag támogatott, nappali képzéses okj-nak számít?

Szóval ha jelentkezek okj-ra.

ezt jelöljem be?

"egy államilag támogatott (nappali munkarendű) képzésen szerzett OKJ-s szakmám van"

Vagy hogy nincs?

Ha lehet, gyorsan kéne a válasz. :)

Keress kérdéseket hasonló témákban: OKJ, szakma, képzés, iskola, ingyen, szakmunkás, érettségi, középiskola, gimnázium

máj. 14. 12:36  Privát üzenet  

A válaszok
Igen. Ha előveszed a bizonyítványodat (kék, keményfedelű) és belenézel, akkor a szakma OKJ számát is megtalálod.

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont máj. 15. 09:47 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszi így már világos.

Már csak annyit nem értek hogy

"Legmagasabb iskolai végzettsége, szakiránya"

Ide elég az hogy, középfokú érettségi/érettségi?

Kicsit bezavar ez a szakirány.

# 2/4Időpont máj. 15. 10:05 Privát üzenet

Ha három éves képzésben vettél részt, akkor nincs érettségid. A végzettséged szintje középfokú.

A szakirány pedig a szakmád OKJ számából, ill. megnevezésből derül ki.

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont máj. 15. 13:18 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Ja igen. :) Van érettségim, és mivel az a legmagasabb, ezért mindig azt kell ilyen helyekre, írni.

Ezért nem értem hogy érettségi szakiránya. De már beküldtem úgy hogy középszintű érettségi. Szóval, nem tudom, na mindegy :D

# 4/4Időpont máj. 15. 13:38 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Melyik szakmát éri meg jobban megcsinálni, burkoló vagy gipszkartom szerelö?
Hallottam egyszer hogy ha valami olyan szakmával rendelkezik valaki amivel nem lehet el helyezkedni az állam biztosít lehetőséget hogy másik szakmát végezzen el ez igaz?
Az iskolában munkavédelmi oktatás lesz amire azt mondta az osztályfőnök hogy kötelező és aki nem megy el az nem vizsgázhat. Mi van ha nem megyek el? (mert nem érek rá)
Pedagógiai és családsegítő munkatárs tanfolyamot érdemes elvégezni? Keresett szakma?
Miért nem kellenek a diplomások?
Ismertek olyan személyt/vállalkozást aki szakmai tételek kidolgozásával foglalkozik?

Kérdések a Közoktatás, tanfolyamok rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!