Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 9. -es vagyok, történelemből...

9. -es vagyok, történelemből bukok. Át szeretnék menni egy másik iskolába, szívesen újrakezdem a kilencediket. Ha évet ismétlek, akkor mindegy, ha bukok?

Figyelt kérdés
így is átvesznek? nem nekem való iskolába járok és nagyon elcsesztem ezt az évem. egy erősebb iskolába mennék át. általánosban mindig 4-5 között álltam.

2019. máj. 17. 11:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Erősebb iskolába bukással? (?)
2019. máj. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Már eldőlt, hogy kiket vesznek fel a jövő évi 9. évfolyamra, úgyhogy ha nem tettél sikeres felvételit, már csak olyan iskolába kerülhetsz be, ahol még van szabad hely. Ezek meg nem az erősebb iskolák szoktak lenni. De egyébként nem is való neked egy erősebb, ha még a gyengében se jött össze legalább egy kettes minden tantárgyból...

Egyébként ha megbuksz történelemből, és a pótvizsgán sem mész át, akkor nem azon fog múlni, hogy hányadikos leszel jövőre, hogy "szívesen újrakezded-e" a kilencediket, hanem márpedig kilencedikes leszel újra - függetlenül attól, hogy melyik iskolában. De még csak május van. Ha meg is buksz, ott a pótvizsga lehetősége, amire lesz két teljes, szabad hónapod, amikor semmi más dolgod nem lesz, csak az, hogy arra felkészülj, nem kell mellette más tantárgyakkal foglalkozni, házikat írni, dolgozatokra, felelésekre készülni mindenféléből. Egyáltalán nem lehetetlen!

De egyelőre még ne add fel, lehet, hogy átenged, kapd össze magad!

2019. máj. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hogyhogy 16 évesen még csak 9.-be jársz?
2019. máj. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nagy valószínűséggel mindegy. Ha ellenben már ismételted a 9.-et, és úgy buksz, akkor már csak fizetősen járhatod harmadszor más iskolában is (ha már nem vagy tanköteles). Ha átmész, és szakmát/iskolatípust váltasz, emiatt ismételsz, az ingyenes.
2019. máj. 19. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!