Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések

A kérdés

9. -es vagyok, történelemből bukok. Át szeretnék menni egy másik iskolába, szívesen újrakezdem a kilencediket. Ha évet ismétlek, akkor mindegy, ha bukok?

így is átvesznek? nem nekem való iskolába járok és nagyon elcsesztem ezt az évem. egy erősebb iskolába mennék át. általánosban mindig 4-5 között álltam.

Keress kérdéseket hasonló témákban: iskola, középiskola, átvétel, bukás

máj. 17. 11:12  Privát üzenet  

A válaszok
Erősebb iskolába bukással? (?)

A válaszíró 55%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont máj. 17. 13:25 Privát üzenet

Már eldőlt, hogy kiket vesznek fel a jövő évi 9. évfolyamra, úgyhogy ha nem tettél sikeres felvételit, már csak olyan iskolába kerülhetsz be, ahol még van szabad hely. Ezek meg nem az erősebb iskolák szoktak lenni. De egyébként nem is való neked egy erősebb, ha még a gyengében se jött össze legalább egy kettes minden tantárgyból...

Egyébként ha megbuksz történelemből, és a pótvizsgán sem mész át, akkor nem azon fog múlni, hogy hányadikos leszel jövőre, hogy "szívesen újrakezded-e" a kilencediket, hanem márpedig kilencedikes leszel újra - függetlenül attól, hogy melyik iskolában. De még csak május van. Ha meg is buksz, ott a pótvizsga lehetősége, amire lesz két teljes, szabad hónapod, amikor semmi más dolgod nem lesz, csak az, hogy arra felkészülj, nem kell mellette más tantárgyakkal foglalkozni, házikat írni, dolgozatokra, felelésekre készülni mindenféléből. Egyáltalán nem lehetetlen!

De egyelőre még ne add fel, lehet, hogy átenged, kapd össze magad!

A válaszíró 63%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/4Időpont máj. 18. 14:09 Privát üzenet
Hogyhogy 16 évesen még csak 9.-be jársz?

A válaszíró 63%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont máj. 18. 14:10 Privát üzenet
Nagy valószínűséggel mindegy. Ha ellenben már ismételted a 9.-et, és úgy buksz, akkor már csak fizetősen járhatod harmadszor más iskolában is (ha már nem vagy tanköteles). Ha átmész, és szakmát/iskolatípust váltasz, emiatt ismételsz, az ingyenes.

A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/4Időpont máj. 19. 00:49 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Eminem régi számaiban miért csak Hailie szerepel, amikor 2 másik lánya is született?
Ket dalt keresek: egyik most feltorekvo slager kb alig van szoveg benne de latin szavakat ismetelget a pasi: lazie vagy lazio es dorite vagy dorie kb ennyit hallok ki. A masik?
Mi a zene címe? Régen 2013 körül jelenhetett meg. A klipben egy szőke nőt visznek a fogdára de megszökik két másik nőnvel. Sztem angol.
Megéri egy 20000-30000 forintos gitár? Olcsó, de elfogadható klasszikus gitár otthoni zenélésre? A muziker.hu megbízható? Másik hasonló oldal?
Az normális, hogy egy buli után a fülem még 12 óra után is sípol ráadásul az egyik fülem jobban mint a másik szinte csak arról a fülemről hallom?
A KRE-en van a specialódás történelemből. Van másik olyan egyetem ahol ilyen specializódás?

Kérdések a Közoktatás, tanfolyamok rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!