Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » El tudná nekem valaki magyaráz...

El tudná nekem valaki magyarázni ezt az összefüggést? Esetleg statuálni egy-egy példával? (Emelt töri)

Figyelt kérdés

Emelt történelem szóbeli tételeimhez kapcsolódik a kérdés.

Ezt értem:

Ha az állam növeli bevételeit, a gazdasági szereplők nem tudják elkölteni olyan mértékben a jövedelmüket, a kereslet tehát szűkül, viszont ha az állam csökkeneti próbálja bevételeit, a kereslet bővül.

Ezt már nem:

Ha az állam a kiadásait növeli, az több állami megrendelést jelent, a jövedelem újraosztására van szükség, a kereslet bővül, de ha a kiadásait csökkenteni akarja, akkor szűkül a kereslet.

Köszi előre is a segítséget! :)



2019. máj. 19. 14:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha az állam csökkenti a kiadásait, az különböző állami kézben lévő területek (mondjuk tömegközlekedés) elengedését jelenti. A leépített területekről ezerszám rúgják ki az embereket, akik -mivel erre általában amúgy is válságos időszakban kerül sor- nagyon nehezen találnak munkát. Vagy amit találnak, az nem fizet annyit.

Ezt a tömegeket érintő életszínvonal süllyedést az üzletek is megérzik, hiszen csökken a kereslet. Erre, "a pénzügyi hatékonyság végett" ők is elkezdik csökkenteni a létszámokat. Öngerjesztő folyamat.

2019. máj. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, így már teljesen érthető! :)
2019. máj. 19. 23:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!