Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések

A kérdés

Van aktív tanulói jogviszonyom?

18/F vagyok, és az lenne a kérdésem, hogy van-e aktív tanulói jogviszonyom?

Szakközép, most már szakgimnáziumba járok, és most érettségizek, és maradnék 5. évfolyamra, a technikus képzőre.

És most az lenne a kérdésem, hogy akkor nekem most van, vagy lesz a nyáron jogviszonyom?

(Ehhez való igaz az iskolalátogatási papír ugye?)

Mivel én, ha lenne jogviszonyom, akkor dolgoznék, ha pedig nem, akkor is van "B" tervem, de ahhoz pont az a kikötés, hogy ne legyen.

Válaszotokat előre is köszönöm! 18/F

Keress kérdéseket hasonló témákban: tanulás, iskola, jog, viszony, látogatás, aktív, passzív, munka, szakma

máj. 20. 15:42  Privát üzenet  

A válaszok
Ha kaptál év elején a diákigazolványodra matricát, akkor az 2019. október 31.-ig érvényes.

A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont máj. 20. 16:13 Privát üzenet
szerintem ha jelentkeztél és felvettek technikusira akkor nem szakad meg a jogviszony

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/6Időpont máj. 20. 16:15 Privát üzenet
igen a másik meg a diák érvényessége, az ígyis-úgyis okt 31 vagy márc 31 (ugye attól függ, melyik félévre szól a legutolsó matrica), addig tb-t se kell fizetned

# 3/6Időpont máj. 20. 16:16 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Hú, köszönöm a gyors válaszokat.

Még azt szeretném tudni, hogy nem lehetne ezt valamilyen módon megszüntetni, ideiglenesen? Mondjuk mint a passzív félév?

Szerintetek, ha megbeszélném az igazgatóval, vagy valakivel? Biztos van valami kiskapu. :P

# 4/6Időpont máj. 20. 20:01 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Amúgy a diákomon: 2018/19 - es tanév szerepel, tehát, akkor ez meddig jó, főleg most így 12. végén, szakma előtt?

Ja, és továbbra is: -Lehet, hogy ne legyen jogviszonyom, persze majd még azért tanulni szeretnék.

# 5/6Időpont máj. 22. 18:51 Privát üzenet
jaj bocsi én egyetemi matricáról beszéltem :D gondolom általános meg középiskolában teljes tanévre adják. ebben az esetben a lejárati határideje 2019 október 31.

# 6/6Időpont máj. 22. 18:54 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Felvettek egy Egyetemi kollégiumba nyárra, de nincs aktív hallgatói jogviszonyom, csak esti szakközépiskolás.1 hét múlva kérik a hallgatói jogviszonyt. Befizettem már a havi koli...
Aktív nappalis hallgatói jogviszonyom van, azonban kepzesi időn túl vagyok, ezért be kell fizetnem 38 ezer Ft-ot költségtérítés címszó alatt. Ha nem teljesítem a befizetést,...
Ha 2 passzív félév után nem leszek aktív féléven akkor megszűnik a jogviszonyom az egyetemmel?
Érettségiért kell fizetni, ha van aktív tanulói jogviszonyom? (egyetemi hallgató vagyok)
Ha most beadok egy törlési kérelmet, akkor megszűnik rögtön a hallgatói jogviszonyom és ez a félév nem megy le a 12 államilag támogatottból? Vagy ez már mindenképpen el lett...
Mikortól aktív a tanulói jogviszonyom főiskolán?

Kérdések a Közoktatás, tanfolyamok rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!