Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések

A kérdés

Választhatom az Angol emeltet?

11.-es vagyok, jövőre érettségizek, és ugye nekünk már úgy lesz, hogy továbbtanuláshoz kell egy B2-es nyelvvizsga, és választani kell egy emelt szintű tantárgyat. Ilyenkor lehet nekem a választott az Angol?

Keress kérdéseket hasonló témákban: angol, továbbtanulás, iskola, érettségi, középiskola, nyelv

máj. 20. 16:26  Privát üzenet  

A válaszok
A kérdező kommentje:

A választást úgy értem, hogy abból vizsgázni tehát Angol emelt szintből.

# 1/6Időpont máj. 20. 16:28 Privát üzenet
Igen. Emelt is meg nyelvvizsgát is ad, miért ne?

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/6Időpont máj. 20. 16:48 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Osztályfőnökünk mondta, hogy ne azt válasszuk inkább valami mást, de mást meg nem kéne, hogy válasszak, számomra ez lenne a legkönnyebb, matek, magyar vagy töri emelten megizzadnék az fix.

# 3/6Időpont máj. 20. 16:52 Privát üzenet
Csak akkor válaszd az angol emelt szintet, ha a felvételi tárgyak között van, különben még egy tárgyból kell emeltezni

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/6Időpont máj. 20. 16:55 Privát üzenet
Még annyir mondanék (bár lehet, hogy tudod, de hátha valakinek hasznos lesz), hogy ugyanazon nyelvből csak az emeltért vagy csak a nyelvvizsgáért kaphatsz pontot, mindkettőért sajnos nem (még akkor se, ha az emelt mellé C1-ed van).

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/6Időpont máj. 22. 18:10 Privát üzenet
#5: ez teljesen mindegy, mert jövőre az első nyelvvizsgáért és egy emeltért nem fog pont járni semmiféleképpen.

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/6Időpont máj. 22. 19:33 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Na hogy érzitek ezt a mai biosz emeltet?
Felvételi duplázással - ha olyan szakra megyek, ahol pl. matek-töri a követelmény, viszont mindkettőből elég a középszint, de én az egyikből emeltet csinálok, azért jár az ötven plusz pont?
Orvosira készülök. Már van egy 76% os bioszom. Jól sejtem hogy minimum 85-ös kémia emeltet kell írnom hogy felvegyenek? A ponthatárok terén lehetséges a csökkenés?
Ha én pénzügy és számvitelre akarok járni a gazdaságtudományi karon (Szegeden) akkor kötelező egy emeltet letennem valamiből?
Emelt testnevelés érettségin én választhatom ki hogy miket szeretnék végrehajtani?
Ha van már érettségi bizonyítványom és szeretnék csinálni egy emeltet, akkor mitől függ, h melyik középsuliba mehetek megírni? (ha kormányhivatalon keresztül jelentkezem)

Kérdések a Közoktatás, tanfolyamok rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!