Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Mit csinálok rosszul?

Mit tegyek? Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés
Egyetemen elsőéves vagyok. Az előző félévi vizsgáim jól sikerültek, elsőre meglettek. Viszont a második félév vizsga időszakában elég rosszul mentek a dolgok. Hiába tanultam minden nap rendesen, így is buktam vizsgát. Nem értem mi a baj. Eléggé stresszes is vagyok de van önbizalmam és igyekszem minél jobbra megírni. Zh-k is jók lettek, de a vizsgákra másodszor kell jelentkeznem. Valaki alig tanul, mégis megvan neki...nem értem. Már teljesen roncs vagyok és fáradt.

2019. máj. 20. 17:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Hello!


Sajnos akinek meglesz elsőre az nagyon jól puskázik általában, én is egyetemista vagyok és szinte minden ZH-n látom, hogy vagy a kezükre írják a megoldást vagy a mobiljukat tudják úgy használni, hogy az oktató ne lássa stb stb. stb.


Egyszer én is megpróbáltam de olyan béna voltam és annyira tartottam attól, hogy lebukom, hogy inkább a doga felénél eltettem. Mindössze egy fogalom felét sikerült lelesnem, de az is volt vagy 10 perc mire megtaláltam a neten, mert ugye ha valaki sokáig néz lefelé és közben nem ír, az elég egyértelmű :D


Ettől ne legyél roncs, hanem próbálj magolni, ha nem megy és közel a zh/vizsga.


Nekem még van 3-4 ZH-m és 8 vizsgám, elég hosszú hetek vannak előttem, de beleadok mindent.


SOk sikert a vizsgaidőszakban!

2019. máj. 21. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én is elsőéves vagyok és a tavalyi vizsgaidőszakban az egyik tárgyból a negyedik vizsgán se sikerült átmennem. Idén felvettem vizsgakurzusként, ahol egy teljesen új oktatót kaptunk és lehetőséget adott megajánlott jegy szerzésére is. Kapásból sikerült mindkét zhm és a megajánlottam. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy nem mindig csak rajtad múlik, hogy sikerül-e egy vizsga. Egy kis szerencse (és jóindulat a tanár részéről) kell az élethez!☺️ Kitartást mindenkinek!🍀
2019. máj. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%
Ne legyél ideg, az egyetem erről szól, sokszor hiába tanulsz mégse sikerül 1-2 vizsga.. Majd megszokod.. Elmész 2.3. ra majd ott sikerül a végeredmény a lényeg.. Akik meg azt mondják h semmit se tanultak,azok vagy zsenik vagy kamuznak, vagy puskáznak..
2019. máj. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
74%

Én is most feljöttem a GYIK-re kicsit sajnálni magam, mert bukni fogok egy tárgyból. Még nem is volt vizsga, de nagyon nem megy.

Gondolj arra, hogy ha nagyon nem megy és 3-szor buksz, akkor felveszed jövőre és akkor már menni fog. Egyetemen nem gáz megbukni.

A szóró tárgyakon tök alap, hogy nem lesz meg elsőre a vizsga.

2019. máj. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!