Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Voltatok már OKTV-s vagy...

Voltatok már OKTV-s vagy TUDOK-os versenyen?

Figyelt kérdés

Ha igen, akkor milyen tárgyból indultál?


Hanyadik fordulóig jutottál el?


Tényleg olyan brutális nehéz?


Mennyi időt készűltél rá?



A kérdéseken kívűl is bármit írhatsz ami ide kapcsolódik értem ez alatt magát az élményeket,tapasztalatokat..stb.



2019. máj. 21. 19:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Oroszból voltam, a második fordulóig jutottam (3 volt). Nem egyszerű, de én igazából nem is akartam jelentkezni, szóval ez is közrejátszott. Nem készültem sokat, kb heti 2-3 órát talán, ha jobban ráfeküdtem volna, talán továbbjuthattam volna.
2019. máj. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Koplárovics Béci ***** válasza:
Matek OKTV országos döntő. A helyi meg területi fordulóra kb semmi készülés, csak mentünk, megírtuk, továbbjutottunk. Az országosra 2 hét intenzív készülés (kikérve az összes óráról, csak matek 2 héten keresztül - maga a halál). Ha valami éppen beugrik, akkor nem probléma, a döntőben is volt ilyen feladat. De volt olyan, amire rágörcsöltem és sehogy nem jött össze.
2019. máj. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%

Biològiàbòl indultam tavaly ès idèn is az OKTV-n.

Tavaly 70ponttòl lehetett tovàbbküldeni az èn kategòriàmban (a maximum 195 volt), 100 pontot èrtem el, ìgy remènykedtem hogy tovàbbjutok, de sajnos nem sikerült, kellett volna mèg 20 pont körülbelül. De elègedett voltam, akkor mèg csak pàr hònapja tanultam a biològiàt emelt szinten.

Az idei tanèvben egy kicsit vàltoztattak a versenyen, ès ùgy gondoltam inkàbb az èrettsègire koncentràlok, szòval nem kèszültem semmit, nem mintha a tavalyi tanèvben sokat kèszültem volna, heti egy dèlutàni òrànk volt a tanàrunkkal. Vègül elèg gyenge lett, tovàbb sem lehetett küldeni.

Szerintem nagyon nehèz verseny, volt nèhàny feladat ahol csak nèztem ès azon gondolkoztam hogy erre mègis ki a ****** tud vàlaszolni. :D


18/L

2019. máj. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Oroszból voltam én is, a döntőbe is bekerültem. Szerintem csak a döntő volt nehéz, a többi elég könnyen ment, főleg a legelső forduló. A készülésre nem emlékszem, de nem túl sokat, és nem is keveset, hanem eleget.😃
2019. máj. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Angolból voltam a második fordulóig tavaly, idén is bejutottam de nem mentem el.

A feladatok könnyűek voltak (az első fordulóban országos másodikként jutottam tovább, egy pont hiányzott a döntetlen első helyhez, 98 pontom volt a 100-ból), de a második fordulóban a szobelinel első látásra leirt a kérdező, mert ugyanolyan színű volt a hajam, mint a könyv borítója. Nem is jutottam tovább. Ebben az évben nem mentem el, nem hiányzott, hogy megint felhuzzam magam az előítéletes embereken, a pontra meg nem volt szükségem. :D

Az első fordulón készülés nélkül továbbjutottam, szerintem nem volt nehéz, de addigra már volt egy felsőfokúm és egy emelt érettségim és mindkét alkalommal csak én jutottam tovább az iskolámból. A második fordulóra kb napi egy órát készültem, de felesleges volt. :D

Ha mész, természetes hajjal menj. (egyébként nem az OKTV miatt volt lila a hajam, puszta véletlen volt)

2019. máj. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én kémiából és biológiából indultam mindkét évben. Biológiából a döntőbe jutottam(mindkét alkalommal), és az egyik évben az első tízbe is bekerültem. Már nehéz megmondanom, hogy mennyit készültem, de sokat, mind az első, mind a második fordulóra rengeteg feladatot oldottam meg(korábbi évek feladatsorait csináltam), plusz próbáltam pótolgatni a hiányosságokat, ameddig még nem jutottunk el az órán(főleg 11-ben volt ez jelentősebb). Az első és második fordulót én jobban szerettem mint a döntőt, az első forduló egyszerűbb feladatokból állt, a másodikban hasonló jellegű, de problémamegoldó képességet is igénylő feladatok voltak. A döntő szerintem lutri, én pl. sosem tudtam boncolni(nem is szeretek, nem is akarok és szerencsére nem is kell már többet ilyet csinálnom), plusz növényi/állati részekből se nagyon tudom megmondani azt, hogy milyen faj egyedének a részletét látom. Emellett nagyon időstresszes is volt, ami akkor rontott is a teljesítményemen.

Kémiába nem fektettem annyi energiát, abból is főleg feladatsorokat oldottam meg, bár jóval kevesebbet. Mindkét évben közel voltam a továbbjutáshoz, szerintem ha több időt szántam volna rá akkor sikerült volna(főleg az elméleti hiányosságok pótlására lett volna szükség, számolások azok általában jól mentek). Akkoriban a biológia volt a "nagy szerelem", a kémia inkább érdekelt és szerettem vele foglalkozni, inkább azért csináltam, hogy tanulhassak rengeteg új dolgot, ami nem volt része a tantervnek és az érettségi követelményeknek.

TUDOK-on a végzős évemben indultam, nekem az volt a legjobb gimis versenyélményem. A tematikus konferenciáról továbbjutottam a döntőre is, ahol első díjat kaptam. Úgy éreztem mindkét fordulóban, hogy korrektek voltak, és hogy sikerült kihoznom magamból a maximumot.

Így kicsit fáradtan és lefekvéshez közeledve ennyi jut eszembe ezekről, ha van még kérdésed szívesen válaszolok. :)

2019. máj. 24. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

német, fizika


mindkettő döntő, 4. ill. 5. lettem országoson

fizika nagyon könnyű, nem igazán szórja meg az embereket szoval az h most 3. vagy 7. leszel pontosan azon múlik hogy mennyire volt szar a kísérleti eszközöd, ill. mit gélpetél el számológépben.


németből 10.ben voltam, 4. lettem, nem is mentem többet mert nagyon kiakasztott mennyire nem tudnak németül a bizottságban (magyarázza nekem a hölgy hogy "Kiesen, kiesen", de úgy ejti h kízen, én meg nemtom h mi a fenére gondol, mondom fogalmam sincs. erre mondja az amire a fejedet rakod alváskor. mondom bakker az nem kiesen hanem Kissen, és 'kisszen' nek ejtik nem 'kízen'-nek).


németre annyira készültem h külföldön éltem :D

fizikára meg nemtom, napi 2-3 óra mondjuk

2019. máj. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!