Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A testnevelesi egyetem sportre...

A testnevelesi egyetem sportrekreacio es egeszsegfejlesztes szak elvegzesevel realis cel a dietetikus pálya? (Tudom hogy nem feltetlen szukseges hozzá egyetem. )

Figyelt kérdés
2019. máj. 21. 22:49
 1/3 anonim ***** válasza:
A dietetika egy tök külön szak, nem lehetsz dietetikus sportrekreációs végzettséggel. Miért ne lenne hozzá szükséges az egyetem?
2019. máj. 22. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egyetem nélkül táplálkozási tanácsadó lehetsz maximum, ha dietetikus akarsz lenni, ahhoz kell egyetem. Táplálkozási tanácsadó egészséges embereknek írhat étrendet, adhat táplálkozási tanácsokat. Dietetikus viszont egészséges és beteg emberek számára is írhat étrendet, vagy adhat táplálkozási tanácsokat. Pl: cukorbetegeknek. Amúgy nem vagyok benne biztos, hogy rekivel tovább lehet menni dietetikus pályára (táplálkozástudományi Msc), szerintem külön el kell végezni a dietetikus BSc-t.
2019. máj. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, igen, a táplálkozási tanácsadóra gondoltam, bocsánat.
2019. máj. 22. 12:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!