Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan is működik ez az...

Hogyan is működik ez az újrafelvételizés?

Figyelt kérdés

Jelenleg 2. féléve járok egyetemre, de át fognak sorolni önköltségesre, mert nem lesz meg az elegendő kreditem.

Tudom, hogy újra tudok felvételizni, azonban a szeptemberben induló képzésekre a jelentkezési határidő már elmúlt, így ki kell hagynom egy évet.

Viszont úgy tudom, az államilag fizetett féléveimet vissza kell fizetnem 1 évvel a jogviszony megszűnését követően.

Namost mivel júliusban fognak valószínűleg átsorolni, de újra felvenni majd az azt követő szeptemberben fognak csak, nem fordulhat elő hogy ki kell fizetnem azt a 2 állami félévet?



2019. máj. 22. 18:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Állami öszdöndíj estén visszafizetési kötelezettség akkor keletkezik, ha: 1) a képzési idő másfélszerese alatt nem szerzel diplomát; 2) az időben megszerezett diplomával külfödre mész dolgozni. Egyébként ha nem akarsz fizetni miután megszerezted a diplomád, 20 évig itthon vagy köteles dolgozni. Ha nem töltöd ki a 20 évet, a visszafizetési kötelezettségedet az itthon munkaviszonyban töltött napok számával arányosan csökkentik.


Tehát egy év kihagyáson nem kell parázni. Csomóan csinálják így. Csak ne felejtsd majd el, elfogadtatni a meglévő tárgyaidat miután újra felvettek. Így nem kezded majd előről és nem csúszol ki a határidőből.

2019. máj. 22. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Abban az esetben kell 20 évet itthon dolgozni ha 20 évet jártál egyetemre XD

Annyi félévet kell teljeskörűen, adózva itthon ledolgozni, amennyit álltak neked.

Ha elmész külföldre, ráterhelik a költséget arra amire lehet (ingatlanok, bejegyzett ingóságok), de itt is van átmenet, hogy ha mennyi éven belül nem jössz vissza dolgozni akkor keletkezik egy a jogviszony.

Illetve ha másfélszer annyi idő alatt nem végzed el ez jónak tűnik, de azt is tudni kell, hogy másfélszer annyi féléved van amennyi a képzés, maximum 12 ha jól tudom. Ami vicces mert az orvosok nem kapnak így esélyt a csúszásra államiban :D

Passzváltasd magad következő félévre, az a legegyszerűbb. És próbálj meg legközelebb teljesíteni a kötelező minimum kreditszámot, nem olyan sok elérni a megfelelő átlagot.

2019. máj. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ja igen bocsi, nem 20 év hanem a végzés után 20 éven belül, annyit kell ledolgozni amennyit jártál egyetemre :D :D

De a többi infó az helyes volt.

2019. máj. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, azzal nem is volt gond :)


Időközben megtaláltam az idevonatkozó jogszabályhivatkozást:

[link]


A Nemzeti Felsőoktatásról szóló 2011. évi CCIV. törvény 47. paragrafus, 48/A paragrafus, 48/B par., 48/N-48/S par. a márvadóak ebben az esetben.

2019. máj. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!