Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyi (igazolt) hiányzás...

Mennyi (igazolt) hiányzás után kell évet ismételni? (Lent a többi)

Figyelt kérdés

Jelenleg 219 órát hiányoztam eddig az évben. Ebből mind igazolt hiányzás, és betegség miatt volt ennyi hiányzásom. Sok jegyem van, a dolgozatokat mindig pótoltam, a lezárásával nem lenne gond.

Viszont az a kérdésem hogy ennyi hiányzásnál már kell évet ismételni? Nagyon félek ettől!! Légyszi segítsetek!

Ui.: év végéig előreláthatóan még 1 napom (6óra) lesz, amikor egy hivatalos ügy miatt nem leszek iskolában, ez ugye összesen 225 óra.

SEGITSETEK LEGYSZII!!



2019. máj. 24. 17:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy órából meghaladja a hiányzásaid száma az x százalékot (hirtelen nem tudom, pontosan mennyi), akkor abból a tantárgyból a tanár mondhatja, hogy akkor vizsgát kell tenned. De évismétlés, ha jól tudom, nincs.

A tanárokat meg nem nagyon érdekli, sok-e a hiányzásod vagy nem amíg tudod az anyagot és megfelelő mennyiségűjegyed van.

2019. máj. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
250 órát lehet hiányozni egy évben igazoltan. De volt olyan osztálytársam akinek ezt elnézték mert megvolt mindenből a jegye. Hogy ez így törvényszerű volt-e azt nem tudom :D
2019. máj. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Törvényes volt. (Nem törvényszerű, az mást jelent.) Ha van elég jegyed, simán le tudnak zárni. De évet ismételni amúgy se kéne, legrosszabb esetben osztályozóvizsgát kéne tenni.
2019. máj. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon szépen köszönöm a válaszokat!! Mostmár sokkal nyugodtabb vagyok.:)))
2019. máj. 25. 00:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!