Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségi/Felvételi kérdés?

Vakar kérdése:

Érettségi/Felvételi kérdés?

Figyelt kérdés

Mindig azt mondogatták a tanárok, hogy a felvételihez a 11. év végi jegyeket és a 12. első félévi jegyeket nézik.

Viszont a felvi.hu-n a pontszámításnál a 12.év végi jegyeket kell megadni.

Kicsit összezavarodtam,valaki el tudná nekem magyarázni?

Köszönöm! :)



2019. máj. 25. 19:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Akkor a tanárok rosszul mondták, a félévi jegyeknek abszolút semmi szerepe nincsen és nem is volt, az csak egyfajta jelzés, hogy éppen hogyan állsz. Az év végi jegyeket kell megadni, viszont nem kötelező jelleggel a 11. és 12. év végi jegyeket, hanem pontosabban minden tárgy esetében az utolsó két év végi jegyet (pl. természettudományos tárgyaknál előfordulhat, hogy csak az első két évben tanultad és akkor azt is meg tudod adni, ha éppen azokat szeretnéd beszámíttatni.).
2019. máj. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ! :)

Akkor megyek is és felkészítem magam a lelkiterrorra ami jövőre várni fog..

2019. máj. 25. 19:52
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Így van, ahogy az első mondta. A gimis felvételinél van az (legalábbis régen úgy volt), hogy a 7. év végi és a 8. félévi jegyek számítottak.
2019. máj. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!