Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire nehéz a biológia OKTV?

Fizikakedvelő kérdése:

Mennyire nehéz a biológia OKTV?

Figyelt kérdés

Jelenleg kiépülőben van a biológiai érdeklődésem. Felmerült bennem,az,hogy versenyezhetnék harmad ill. negyedévesként biológiából. Tapasztalt emberek véleményére vagyok elsősorban kíváncsi. Mennyire nehéz? Mi az akadálya a nem biológiai(nem tagozatos,újonnan érdeklődő stb.) hátterű diáknak? Mennyire nagy a szakadék a tananyag és a versenyanyag közt? 2 év múlva tudnék indulni,elég az idő a felkészüléshez?


Válaszokat előre is köszönöm!



2019. máj. 25. 22:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Két év alatt, tanárral fel tudsz rá készülni. De ne várj túl sokat, rengetegen vesznek részt rajta,jórészük tagozatos, évek óta készül rá. Sok sikert!
2019. máj. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nos,tervezek szakkörre járni jövőre. Az talán jó lehet? Vagy magántanárt kéne keresni?
2019. máj. 26. 00:33
 3/7 A kérdező kommentje:
#1:Nagyon köszönöm,egyébként a válaszod!
2019. máj. 26. 00:43
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem magántanárt érdemes felkeresni, de ha az iskolai tanárod is képben van a versenyfeladatok terén és persze ha vállal felkészítést akkor ő is tud segíteni.


Én nem tagozatosként indultam 11.-ben és 12.-ben is és szerintem nagyon jó eredményt értem el a "hátrányhoz" képest. Engem az iskolai tanárom készített fel, jártam 11.-től faktra és persze otthon nagyon sokat foglalkoztam vele (tehát már 9.-10. körül elkezdtem megoldani az előző év feladatait, ha nem értettem utánanéztem vagy megkérdeztem a tanárt vagy ha már elkeseredtem előfordult hogy hagytam a francba) és sokat olvastam biosz könyveket(nem csak tankönyvet).

Amúgy én azt vettem észre, hogy ha nem vagy tagozatos, de lelkiismeretesen készülsz és tényelg érdekel a dolog akkor nem kerülsz akkora hátrányba, mintgondolnád. A különbség ott mutatkozik meg, hogy a tagozatos suliból 15-en jutnak be a 3.fordulóba míg a te sulidból egyedül mész.


Van szakadék a tananyag és a versenyanyag között, fordulónként egyre nagyobb. Ezért jó ha olyan a felkészítőd, aki már indított OKTV-n diákokat és ismeri a dörgést.


Szerintem elég 2 év, de attól is függ, hogy a 2 év alatt hogyan tanulsz.


Szurkolok neked!

2019. júl. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséget! Tényleg érdekel az egész biológia,s az OKTV is. Nagyon örülök a segítségnek:)
2019. júl. 1. 12:31
 6/7 anonim ***** válasza:

Én most 12-es vagyok, tagozatos és másodszor inultam a versenyen. Tavaly is továbbjutottam a második fordulóba, de sajnos lebetegedtem, így nem tudtam részt venni. Idén is bejutottam, remélem nem jön közbe semmi.

A verseny igazából sokszor öszpontosít arra, hogy mennyire érted az anyagot és az összefüggéseket. Az 1. forduló még inkébb a tananyagra épül, de már ott is vannak olyan kérdések, ahol az előzetes ismeretek alapján és akár szöveges vagy képi forrás alapján kell kilogikázni a választ. Ide szerintem elegendő lehet, ha az érettségi alapján készülsz.

A 2. fordulóban már nagyobb a szakadék, itt a legtöbb feladatnál a tananyag inkább háttér ismeret, ami segítségével megérted a feladatot. Ide már fontos, hogy a feladatokat gyakorold, mert a legfontosabb a különböző ismeretek összehangolása, és az "úszerű problémák/feladatok" megfejtése. Itt már nagy előny lehet, ha a tananyagon felüli magasabb szintjeiben is érdekelt az ember biológiában.

Döntővel kapcsolatban még nincs tapasztalatom, de bízzunk benne, hogy lesz.

Addig is minden erre tévedőnek sok sikert, és mindenféle jót (főleg ilyen időkben)! :D

2020. dec. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Igazán köszönöm válaszod, szerencsésen továbbjutottam a második fordulóba 109 ponttal. Ezek szerint akkor már csak gyakorolni kell:)

2020. dec. 30. 15:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!