Okj vagy egyetem?

Figyelt kérdés
Gondoltam kihasználom a lehetőséget, amíg itthon vagyok a gyerekkel, ez két éves esti képzés, ráadásul ingyenes, és hát úgy érzem, tapasztalom hogy az informatikának lenne jövője, de nem tudok okj képzés formájában ez mennyire érné meg.. szerintetek? Vagy jobb lenne egyetemen elvégezni?

2019. máj. 28. 10:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak 2 évet szánsz rá, akkor csak okj jöhet szóba. Ez is hasznos, lehet vele munkát találni, de akár megalapozhat későbbi ilyen irányú egyetemi tanulmányokat.

Az egyetem már keményebb dió, mind időráfordítás, mind pedig tanulás vonatkozásában. 3.5év az alapképzés + 2év mester.

2019. máj. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen, valahogy úgy terveztem hogy elvégzem a képzést, majd ha munkába állok az alatt az egyetemet, ha bírni fogom..


Jaj most olvasom vissza hogy magát a képzést nem írtam bele, szóval műszaki informatikus lenne a választott képzés


Egyetemen a mérnök informatikust néztem ki magamnak

2019. máj. 28. 10:27
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Sima OKJ helyett inkább FOSZK-ra (felsőoktatási szakképzésre) jelentkezz. Ez is 2 éves, viszont egyetemen zajlik, ráadásul sok dolog megegyezik. Ugyanúgy van ott is mérnökinfó.

Viszont ha végzés után meggondolod magad, sok kreditet el tudsz ismertetni, és átvesznek alapképzésre, amit talán másfél év alatt be tudsz majd fejezni. Így sok időt spórolsz, mert ha OKJ-ra mész, majd mégis diplomát akarsz, akkor kezdheted elején a 3 éves alapképzést. De a FOSZK meg beleszámít, és mégiscsak 2 éves.

2019. máj. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ez sem rossz ötlet, viszont ugye az is számít, hogy esti okj ingyenes, míg az egyetemi felsöoktatási pont annyi, mint a gyedem, és azt hiszem ott nincs is esti.. megnézem :(



Köszi a tippeket!

2019. máj. 28. 11:50
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Államira nincs lehetőséged?
2019. máj. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Lehet hogy van, ha jól számolom az érettségi pontjaimat valami 380 körül van, esetleg egy plusz érettségi kellene de az simán meglenne akár ősszel.


Csak annyit nem tudok, hogy levelezőn lehetne-e ezt csinálni, mert pl Óbudain csak nappalin van :( azt meg a gyerekemmel nem tudom össze egyeztetni :D

Még megnézem a többi egyetemen meg főiskolán, hátha..

De egyébként igen, jobb lenne egyetemen most így utána olvasgatva

2019. máj. 28. 12:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!