Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ősszel készülök emelt töri...

Ősszel készülök emelt töri érettségit tenni. Mennyire kell részletekbe bocsátkozni az évszámok terén?

Figyelt kérdés

Gondolok itt mondjuk, hogy Kínánál,Egyiptomnál,Indiánál tudni kell, hogy mettől meddig tartott egy adott kor, vagy hogy meddig uralkodott az összes személy stb. Esetleg elég felismerés szerint tudni a személyeket is? Vagy ez most hogy van?

Ugyanis vettem egy emeltes könyvet, ami tele van olyan nevekkel, évszámokkal, amiket előtte sosem hallottam, nem találkoztam velük a töri könyvekben. Akkor ezeket is kérdezhetik, vagy csak a tájékozódottság bővítését szolgálják?

Most nagyon beparáztam, mivel egy ókori civilizációnál van kapásból 20 szám, és nem tudom eldönteni, melyiket tanuljam meg, melyiket csak memorizálgassam.


2019. máj. 28. 14:57
 1/1 anonim ***** válasza:
Nem kell nagyon durván részletesen. Szerintem görgess át pár korábbi feladatsort, ami a megoldókulcsban van az kellhet, ami nincs benne (tehát konkrétan nem kérték még érettségiben) az nagy eséllyel most sem fog kelleni. Pl kiegyezés-dualizmus témakörben kb csak a kiegyezést, a horvát-magyar kiegyezést meg a dualizmus válságos időszakot kell tudni, ezeket kérik amikor dualizmusos feladat van.
2019. máj. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!