Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Biológia emelt szintű érettség...

Biológia emelt szintű érettségi, szóbeli részre hogyan készültök?

Figyelt kérdés
Nyilván tudom, hogy írásbelire megtanultam mindent és semmi extra, meg mivel 99 tétel van, érdemes az egész könyvet végigolvasni, mert kb minden benne van, de az érdekelne, hogy pl. megvettem Kleininger Tamás 99 témakör az emelt szintű biológia érettségihez c. könyvét, ebben minden tétel ki van dolgozva, de valahogy nehezen hiszem, hogy 1 oldal elég lenne. Szóval ti hogyan készültök?

2019. máj. 28. 19:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem simán elég az az egy oldal is

Ha belegondolsz egy tétel úgy épül fel hogy van A és B része

Az A részben pedig megvannak adva a kérdések is amire válaszolni kell, szóval ez azért nem ugyanaz mint pl magyar érettségin hogy akkor most a témáról beszélsz x időt

A B rész meg ugye szövegelemzés ugyancsak irányított kérdésekkel.

Az idő pedig nem olyan sok így nem is férne bele az hogy egyvalamiről olyan sokat beszélj szerintem :)

2019. máj. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
61%

"99 tétel van"


Nincs tétel. A tételeket nem tudod. 99 témakör van ami mindent lefed. Tehát 1 témakörön belül lehet 1000 féle tétel is. Ezt majd ott tudod meg amikor kihúzod. Tehát igazából mindent tudni kell a 99 témakörön belül. Ha mindent tudsz nincs miért izgulni. Ha valamit nem tudsz, lehet olyan tétel lesz, amit nem tanultál meg. A könyvekben amúgy nincs benne minden. Az írásbelin is voltak olyan kérdések, amik a könyvekben nem voltak benne.....

2019. máj. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Első válaszolónak köszönöm!

Második: Te akkor anno miből tanultál? :)

2019. máj. 28. 21:15
 4/11 anonim válasza:
Szia! Én is most erettsegizek, és igazabol a felkeszítő gimis tanárom azt mondta hogy ő nem járatos ebben ami emelten van, sőt szabályosan nem tudja mi lehet ott szóbein. Amik ki vannak irva az a 99témakör ugyebár az A részre vonatkoznak a B rész elvileg attol fuggetlen lesz, nekem ezt mondtak. És hogy nem feltétlen kell törődni azzal a 99 témával a gimis tankönyvek teljes mertékben lefedik azt a 99témakört..Sajnos szó szerint az egész biológia tudás kell. Én netrol szedtem le pár anyagot youtubeon nezek videokat mega maxim kiadós 130 tétel biológiabol emelt szint szóbeli cimű knyvet olvasom, és csak remélni tudom hogy jó tetel húzok...
2019. máj. 31. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

De azok még mindig nem témakörök...:D az a 99 azok maguk a tételcímek az A részhez

Amúgy, szerintetek ahhoz mi kellhet hogy ‘Cukorháztarzásunk’?🤔 most így hirtelen az inzulin, meg glükoneogenezis jut hozzá eszembe de esetleg valakinek más ötlet?

2019. máj. 31. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

En Nagy Etelebol tanulok,ahogy eszre vettem az irasbeli elott is sok ember kezeben volt ez a konyv,en ebbol keszulok,az uj kovetelmeny rendszer szerint van kidolgozva,pdf formaban fent van a 130 biosz tetel,azt nehezebb reszeknel hozza olvasom.

99 temakor van. A teteleket nem tudni,vannak fent minthatetelek szobelire pl A tetelnek a szaporodas es egyedfejlodes,iranyitott kerdesek vannak pl 5-6 kerdes

Mi a mehlepeny mi a szerepe..?

Nem kell 3 oldalas esszet sem irni, 1 oldal boven eleg.

Alapbol 30 perced lesz a kidolgozasra es emellett ott a B tetel is ami szoveg ugyebar,es ott is lesznek kerdesek,van amit a szovegbol tudsz kiszedni,van ami hattertudast igenyel. :)

2019. jún. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A bioszfera.com emelt szintű jegyzetei na jók, a biosztanárom ajánlotta
2019. jún. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Okologiát nézzétek át jól. Az minden évben van.
2019. jún. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 csingilingg84 ***** válasza:
100%

Nem tudom érdekel-e valakit, de ma voltam szóbelizni.

"A" tétel: Emberi betegségek és a genetika -> Down-szindróma(mi jellemző rá, kockázata, kimutatási lehetősége); sarlósejtes vérszegénység (jellemzői, számolás); fenil-ketonúria(számolás levezetéssel együtt); inzulint termelő baktérium(mi az eljárás? hogyan tud inzulint termelni?)

"B"tétel: Az élőlények és az energia -> élőlények táplálkozása szín-és energiaforrás szempontjából(ember, állat, ma élő növények, *-gal jelölt baktérium, cianobaktérium besorolása); bizonyítás volt a kékmoszatokról("mégis ők a legsikeresebbek.."); fotoszintézis (szakaszai, résztvevő molekulák és további sorsuk, szakaszok összefüggése).

2019. jún. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 csingilingg84 ***** válasza:
bocsánat szénforrást akartam írni :)
2019. jún. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!