Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gépészmérnök vagy villamosmérn...

Gépészmérnök vagy villamosmérnök alapszak éri meg jobban? Melyik az izgalmasabb terület munkavállalás szempontjából?

Figyelt kérdés
Személy szerint mindkettő érdekel, de kiváncsi lennék a véleményetekre. Örülnék olyan emberek válaszának akik ezen a területen dolgoznak. Egy villamosmérnök ismerőstől hallottam már,hogy elég unalmas a munkája és nem szereti.
2019. máj. 29. 15:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem úgy kell gondolkodni, hogy "melyik éri meg jobban". Alapvetően egyikkel sem fogsz mellé. A gépészmérnöki inkább mechanikásabb, a villamosmérnöki inkább elektromosságtan, informatika irányba megy el.

Függ a szakiránytól is, most már igen szerteágazó szakterületek vannak a gépészmérnökin és villamosmérnökin belül is. És persze vannak rokon területek is.


A gépész és villamosmérnök között van még egy köztes átmenet, ami említésre méltó. Ez a mechatronikai mérnök. Félig gépész, félig villamosmérnök.


Érdemes megkeresned a képzések mintatanterveit.


A munkavégzésről meg annyit, ez is számtalan tényezőtől függ: Cégtől, pozíciótól, érdeklődési kőrtől, munkahelyi leterheltségtől, stressztől, a munkavégzés monotonságától, szakmai továbblépési lehetőségtől, motivációtól, szakmai elismeréstől, bérezéstől, stb.

2019. máj. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mindkettő jó szak, mindkettő megéri. Személy szerint jobbnak tartom őket, mint a mechatronikát.


A villamosmérnök ismerősöd valószínűleg nem találta meg a helyét, nem érdemes az ő példájából kiindulni. Én villamosmérnök vagyok, felsőoktatásban dolgozom, úgyhogy a saját tapasztalataim nem biztos, hogy relevánsak, de a volt hallgatóim meg szokták találni azt a munkakört, ami tartogat számukra elég izgalmat.


Valószínűleg elfogult vagyok, de úgy gondolom, hogy villamosmérnökként egy kicsit tágabb a lehetőségek köre, de gépészmérnökként is egy csomó izgalmas terület várhat.


Persze a legfontosabb kérdés, amire mi nem tudhatjuk a választ, hogy te mit tartasz izgalmasnak. Hajtókart méretezni? Megtalálni hozzá a megfelelő ötvözetet? Kifacsarni az utolsó biteket egy mikrokontrollerből, hogy gyorsabb ciklusidővel fusson az irányítás? Antennát tervezni műholdas adatátvitelhez? Kéthavonta más üzemben gatyába rázni a gyártásirányítást?


A legfontosabb, hogy megtaláld azt a területet, amit személy szerint izgalmasnak és érdekesnek találsz. És erre mind a két szak bőven kínál lehetőségeket, úgyhogy egyikkel sem nyúlhatsz mellé!

2019. máj. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!