Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Képtelen vagyok tanulni a...

Képtelen vagyok tanulni a vizsgákra (orvosi egyetem)?

Figyelt kérdés
Első éves vagyok az orvosin, a 6 vizsgából 3 megvan, most készülök a 4.-re (sejtbiosz szigorlat) és az anyagnak a felénél sem járok pedig pár nap múlva vizsga. Annyira esélytelennek és lehetetlennek érzem hogy ezt megjegyezzem hogy szinte semmit sem tanulok csak sajnáltatom magam. Más is volt már így ezzel? Ha igen akkor ti hogy jutottatol túl ezen? Úgy érzem egyszerűem képtelen vagyok..
2019. máj. 30. 20:46
 1/7 anonim ***** válasza:
53%
Írd le egy lapra naaagy színes betűkkel, hogy MINDJÁRT VÉGE? KITARTÁS és hasonlók xD nekem jó motiváció szokott lenni. Illetve, oszd be a napodat. Kelj fel korán, hagyj max egy órát a reggeli teendőkre és pontban pl 9 órakor ülj le és tanulj. 1 óra után tarts szünetet, vagy fél, vagy tételenként 5 perc. Nálam bevált. Ha ebédelsz vagy valami, akkor az legyen 1 óra pihi amikor nem tanulsz, és szellőztesd ki a szobát ahol tanulsz. Motiváld magad valamivel, pl csoki, egy rész sorozat x tétel után.. :D De mindig szigorúan tedd le a segged a szünet után. És kapcsold ki a telefonodat és tedd el szem elől...
2019. máj. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
40%

Lehet, hogy ez most nem segít, de én bármit megadnék azért, ha 1 év múlva ilyenkor a te cipődben lennék.

1 évvel ezelőtt lehet, hogy te is erről "álmodoztál", szóval arra kellene gondolnod, hogy neked már egyenes utad van az orvossá váláshoz, "csak" a vizsgákat kell letudnod. Tudom, hogy ez épp elég és tuti nehéz meg sok az anyag, de ha más tudja teljesíteni, te miért lennél kivétel.

Az nekem nem világos, hogy az anyag nehézsége okoz problémát, vagy a szorgalommal van gondod (vagy mindkettő), de ha megtalálod a motivációdat, akkor könnyebb lehet. Ha nem értesz valamit, akkor kérj valakitől segítséget.

2019. máj. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
56%
Tudom mas terulet, de pont tegnap beszelgettem az ugyesz baratommal arrol, hogyan tanult anno az egyetemen, es utana a szakvizsgakra. Mennyisegre kb hasonlo lehet talan, mint az orvosi... azt mondta, neki az valt be, hogy felcserelte az ejszakat a nappallal, hogy semmi inger ne erje. Este kezdett tanulni egeszen hajnalig, reggelig, akkor fekudt le, es delutan 4-5ig aludt. Ejjel semmi/senki nem zavarta es nem tudta elvonni a figyelmet. De vizsgaidoszakban nyomta 12 orakat, sajnos ez ilyen...a cel mindig legyen a szemed elott!!!
2019. máj. 31. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
72%
Hasonló cipőben járok,jövőhéten megyek anatómia szigorlatra,esélytelennek látom. Most jutottam el a mélypontra,hogy nem érdekel,hogy mi lesz. Kiskorom óta orvos szeretnék lenni,de az egyetem annyira elvette a kedvemet. Sokan mondják,hogy élvezd,amit tanulsz,stb.de ez a része annyira nem érdekel,de valahogy túl leszünk rajta,mások is megcsinálták. Kitartást!
2019. jún. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én jutalomfalatot szoktam ilyenkor enni, pl. kis fagyi/gyümölcs/édesség. Egy kicsit utána nem csinálok semmit, és végül talán jobb lesz.
2019. jún. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Oszd be a napod. Normális időben kelj fel és tarts szüneteket, amikor egy picit pihensz. Délben tarts egy hosszabb szünetet, akár elmehetsz valamelyik barátoddal kajálni is. Este meg jutalmazd meg magad (sorozat, olvasás, barátok stb.) Rendesen aludd ki magad és kezdheted elölről. Nem olyan vészes az:)
2019. jún. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
75%
Nekem rengeteget segített a könyvtár(egyetemi könyvtár).Otthon kb a tervezett 12-13 óra helyett 4-5 órát csak hédereltem. Amióta könyvtárba járok végig tudom az egész napot tanulni nagyon kevés szünettel. Valahogy cikinek érzem ha 5 percnél tovább telefonozok vagy fél óránál többet vagyok kint enni, illetve mindenki tanul és ez is motiváló tud lenni:D
2019. jún. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!