Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Bme Vik Villamosmérnöki...

Bme Vik Villamosmérnöki Karára elég lehet a 348 pont idén?

Figyelt kérdés

2019. máj. 31. 22:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem, a bentmaradáshoz meg pláne, ha ennyit tudsz kipréselni magadból.
2019. máj. 31. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

tegnap 22:45

Az érettségi pontok semmit sem árulnak el arról, hogy ki lesz sikeres egyetemen. Az egészet átlag embereknek találták ki, szorgalom kell hozzá semmi más.


Én 290 pont körül vágtam bele olyan 7-8 éve egyetemi képzésbe, most a második mérnöki képzésemből van még vissza 1.5 év, végig jeles átlaggal.


Egyetemen azok véreznek csak el, akik sza.nak bele az egészbe. És ez nem ritka a 400 pontos és a 280 pontos tanulók között sem.


Aztán végzel az egyetemmel és rájössz, hogy senkit sem érdekel a 400 pontos érettségid, de még a diplomajegyed se.

2019. jún. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Vodafonelive ***** válasza:

Ahogyan a második válaszoló írja, nem feltétlenül jelent semmit a pont. A 280 körüli képzések is lehetnek nehezek, hogy ha semmi erőfeszítést nem teszel érte.

Nekem ismerősöm most fog végezni gépész MSc-n a BME-n. Egy helyre jártunk vidéken gépész BSc-n csak más szakirányon, de mondta, hogy a BME semmivel sem nehezebb, csak többet kell rá fordítani meg IDŐBEN neki állni tanulni és készülni.

Én azért mondtam neki, hogy nekem nem menne ami ott megy, de ezt nem hiszi el. :D Tudom, hogy sok esetben mi az a szint amit képes vagyok esetleg képtelen megütni.

Ha bekerülsz, akkor sok sikert hozzá! Kerülj egy jó társaságba és vidd végig. =)

2019. jún. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"a BME semmivel sem nehezebb, csak többet kell rá fordítani meg IDŐBEN neki állni tanulni és készülni."


Tehát végső soron mégis nehezebb, ha több időt kell rászánni :)

2019. jún. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hogy egy kicsit témába vágóbb választ is kapj: a villamosmérnöki és mérnökinformatikus képzésekre minden valószínűség szerint ennél magasabb lesz a ponthatár. Az üzemmérnök informatikus BProf képzésre könnyen lehet, hogy bejutsz ennyi ponttal.
2019. jún. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!