Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták, ti hogyan...

Egyetemisták, ti hogyan motiváljátok magatokat a vizsgaidőszak végén?

Figyelt kérdés

4 zhn, és 3 vizsgán vagyok túl. Jövö héten 3 vizsgám van, amiből 2 nagyon nehéz. Nem tudok már koncentrálni, egész nap alszom. Ti mit tesztek hasonló esetben?

20L (Corvinus egyetem)



2019. jún. 1. 19:10
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
92%
Én most vagyok ebben a helyzetben szigorlat után, és még van egy + 2 vizsga. Bennem mindig az tartja az erőt, hogy ha vége elmehetek végre pihenni, továbbá ha egyszer lediplomázom, akkor visszatekintve tudni fogom, hogy megérte a fáradtságot. A harmadik szempont, hogy mindig belegondolok, hogy nem mindenkinek van lehetősége egyetemen tanulni különböző szempontok miatt, ezért én próbálom magamból kihozni a legtöbbet, hogy megérdemeljem a lehetőséget, hogy tanulhatok problémamentesen.
2019. jún. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
88%
7 vizsgám volt 5 mar letudtam és hatra van meg kettő amitől rettegek. A fejemből se latok ki es félek hogy meghúznak és meg tovabb megy a kínzás. Es en is alszom folyamatosan. Nem tudom mit tehetnek nekem a tudat segít hogy mas is csinálja egy kicsit.
2019. jún. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
83%
Mivel itt BME-n egész végig szívatnak, ezért nagyjából hozzá vagyok szokva, hogy nem alszom túl sokat-nem élhetek úgy szociális életet, ahogyan azt szeretném (de azért hozzáteszem, hogy vizsgaidőszak idején végre hagy tanulni is az egyetem). A motiváció az, hogy egyrészt mindjárt jön a megérdemelt pihenés, kollégiumhoz szükséges a jó átlag, illetve ezek az akadályok mind szükségesek ahhoz, hogy a végén egy diplomával sétáljak majd el. Én úgy szánom rá magam előadásra, hogy elmegyek itthonról és olyan helyet keresek magamnak, ahol nem tudok mást csinálni, csak tanulni(pl.: könyvtár vagy kollégiumban tanulószobák)
2019. jún. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
89%
#3 előadás helyett tanulást akartam írni, - azért én is megborultam a végére :D
2019. jún. 2. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
0%
Mi lenne veled a BME-n, ha egy egyszerű bölcsészképzésen is ez van veled? Mondjuk a lényeget a #3 nagyjából leírta, hozzáteszem, egy Corvinuson nem sok motíváció van, úgysem ér messze annyit az ott kapott papír, mint egy mérnöki diploma.
2019. jún. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 Zolály ***** válasza:
97%
5-ös, miről beszélsz? A Corvinus szakjai mióta bölcsészképzések? Egyébként elárulom, Corvinuson is van olyan képzés, amely bármelyik BME-s mérnökszaknál nehezebb, a Gazdaság- és pénzügy-matematikai elemzés, melyen 10 félév tiszta matek van és 3 szigorlat, osztatlan képzés.... az alkalmazott közgazdaságtan sem egy sétagalopp, szóval le lehet szállni a magas lóról.
2019. jún. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

Én próbálom azzal motiválni magam, hogyha megvannak a tárgyak, nem kell újra megszenvedni velük és szabadabb leszek. Ez egyrészt szomorú mondjuk , másrészt meg ha érdekel valami ezekből, a jövőben úgyis foglalkozok vele.


Megkérdezhetem, hanyadéves vagy? Én is BCE-s vagyok GTK-n, ha esetleg stat1, matek2 vagy ilyesmi van hátra, szólj, még 1-2 tanáccsal tudok szolgálni (másodéves vagyok, már megvannak ezek).

Kitartást!

2019. jún. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
12%

"Corvinuson is van olyan képzés, amely bármelyik BME-s mérnökszaknál nehezebb"


Na erre befizetek...


"a Gazdaság- és pénzügy-matematikai elemzés, melyen 10 félév tiszta matek van és 3 szigorlat, osztatlan képzés"


Ja, mert van egy kis statisztika, szerinted attól nehéz...

2019. jún. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 Zolály ***** válasza:
68%
8-as, azért a "kis statisztikánál" több van ott.... ha csak a statos tárgyakat szeretnéd hallani, abból is van 4-5 félév, de ezen kívül van ott Algebra I-II., Analízis I-II., Dinamikai rendszerek, Valószínűségszámítás, Sztochasztika, Funkcionálanalízis, Konvex analízis, Mértékelmélet, nyilván tele az összes bizonyítással, kb. mintha matekszakon tanulnád... ezenkívül még piszok nehéz közgázas tárgyak vannak. Szerintem az átlagember sokkal könnyebben befogadja mondjuk a gépekkel való bíbelődést, mint ennyi matekot, emiatt jóval könnyebb és emészthetőbb, gyakorlatiasabb a BME akármelyik mérnökszakja, mint ez. 460 ponttal vesznek fel embereket, és első év végére általánosságban csak a fele marad már meg az eredetileg felvetteknek, szóval megnyugodhatsz, hogy ez van olyan nehéz, mint egy mérnökszak.
2019. jún. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
34%

#9 A mérnökszak nem csak a gépekkel való bíbelődésről szól. Ez is mutatja, milyen tájékozatlan vagy. Amiket meg felsoroltál, azok nagyjából a mérnökin is vannak, kivéve a mértékelméletet.

Pl. a gépészmérnökin belűl a matematikus mérnökin az alábbi matekos tárgyak vannak:


Lineáris algebra mérnököknek

Analízis mérnököknek

Többváltozós analízis mérnököknek


Differenciálegyenletek

Numerikus analízis

Valószínűségszámítás

Operációkutatás

Differenciálgeometria

Parciális differenciálegyenletek

Komplex függvénytan


Funkcionálanalíis

Optimalizálási modellek

Matematikai statisztika mérnököknek


Akkor most miről beszélünk?! Ehhez képest amiket felsoroltál, az kb. gyógymatek...

2019. jún. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!