Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Diákmunka miért mindig ugyanaz...

Diákmunka miért mindig ugyanaz? Miert nem változatosabb?

Figyelt kérdés

Általában szerintem ugyanazok vannak mindenütt: éttermi munka, fizikai munka, call center, pénztáros esetleg csomagolás.

Általában ilyen munkák vannak de a legtöbb diákszövetkezet miért nem kínál mást is?

Ezek ráadásul, ha például egyetemista keres, nem is valószínű hogy kapcsolódnak ahhoz amit kesőbb csinálnának.

Kivéve talán az infósoknak ha van olyan


2019. jún. 3. 07:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag ilyenkor az ember 8 általánossal, vagy a semmit nem érő érettségivel keres munkát. Csak a betanìtott, egyszerűbb munkák maradnak.

Én úgy látom, hogy a szakmaibb munkákat, amik kapcsolodnak az egyetemi szakokhoz elég limitàltak és gyakorlatilag teljes munkaidőben vennènek fel. Én mérnök hallgatókènt csak 30-40 órás munkákat találtam (hetente), ami szerintem elég sok nappali tagozat mellett.

Maradtak az alkalmi, betanìtott munkák. De szerintem jogos egyébként, végzettség nélkül ezek jutnak (csomagolás, éttermi kisegìtés stb).

Egyébként vannak olyan szövetkezetek, ahol vannak komolyabb munkák, de kicsi esély van bekerülni. Irodai munkák pl egész jók szerintem, sokszor látom, hogy 4 órában keresnek embert. Egyetem mellett sem gáz úgy.

2019. jún. 3. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Pld vegyük a cegünket azelőtt jartak a diakok, egyes poziciók igen csak egyszerű megtanulni csak kézügyesseg kell, mas helyre pedig akar 1-2 hónap is mire önállóan tudja csinalni, eljön 1x ill 2x akkor tuti nem a nehezebb pozicióra fogjuk betanitani ami időigenyes hanem beteszük az egyszerű helyre, hogy ott dolgozzon, mi ertelme betanitani nehezebb erdekesebb helyre ha csak parszor jön kisegiteni
2019. jún. 3. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Egyetemista vagyok, néztem milyen diákmunkák vannak, több diákszövetkezetet is megnéztem, innen jött ez a vélemény.

Az "egyszerűbb" munkák, szóval amikhez kevésbé kell speciális szakértelem (nem azt mondom, hogy nem lehetnek fárasztóak csak más tudás kell hozzá) szerintem a gimnazistáknak a legjobbak főleg. Egyetemistáknak is megfelelő éppen, ha mindegy neki, mit dolgozik, csak pénze legyen de én is erre gondoltam, amire az első válaszoló.


Pedig szerintem ha lenne több szakmai diákmunka, jobban szerezhetne az ember tapasztalatot. Sokszor tényleg teljes állásban veszik fel az olyanra a jelentkezőt, bár én néha látok olyat is, hogy legalább rugalmas osztható el az a heti 20 vagy 24 vagy mennyi óra.


Amit még sajnálok, az az, hogy nincsen kifejezetten nyári munka, 90%-ban (legalább) hosszú távra keresnek embereket meg esetleg van olyan, hogy alkalmi munka amikor 1 napra kell beugrani. Nincs "arany középút".

Így aki nem akar egyetem mellett dolgozni vagy nem tud mert már egyszerűen nem lenne rá ideje, ugyanakkor mégis bevállalna valami munkát, az nem nagyon talál lehetőséget.


Ezzel egyetértetek?

Szerintetek ez miért van így?


Gondolom a munkáltatónak nem éri meg mondjuk júniustól szeptemberig.

2019. jún. 3. 10:12
 4/4 A kérdező kommentje:
08:31-es válaszoló: értem a logikát, amit írsz, bár szerintem sokan meg pont ellenkezőleg, hosszú távra keresnek munkát, diákmunkát, vagy legalábbis biztos nem 1-2 alkalomra. De lehet cégenként, munkánként változik, ebbe nem látok bele.
2019. jún. 3. 10:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!