Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Informatika érettségi hiba?

Informatika érettségi hiba?

Figyelt kérdés
ma megneztem az érettségim eredményét ahol is szembesültem azzal hogy az Accesre 0 pontot kaptam azzal az indokkal hogy üres a file. Az érettségi folyamán is baj volt az accessel, nem importálta a forrást, erről jegyzőkönyv is van kaptam plusz 10 percet, 1 feladatot nem csináltam meg, aztán mentettem és le adtam. Írtam fellebbezést. Mit tehetek még ilyenkor, vagy mit várhatok ettől az egésztől? (az accesen kívül majdnem mind a 3 feladat max pontos)

2019. jún. 3. 10:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Ellenőrizni kellett volna, hogy minden rendben van-e. A fellebbezést jól tetted, de ha továbbra se tudják megnyitni, mert a fájl sérült, akkor hiába.
2019. jún. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Egyetértek az elsővel. Annyit tehetsz, hogy most pendrive-ra másolod a file-t, és keresel valakit, aki be tudja bizonyítani, hogy valami módon benne vannak a lekérdezéseid. (Mit tudom én, hexa editorral látszik vagy más ilyen varázslat.) Ha a fellebbezési határidőn belül (24 óra) le tudod írni egy kiegészítő fellebbezésben, hogy milyen lépésekkel lehet megtalálni benne, az esetleg segít. De nem nagyon hiszem, hogy működne.
2019. jún. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A file megnyillik de üres teljesen, valamint nem adják ki flashen se sehogy a könyvtárat mert nem. Majdnem veszekedtem a tanárral de el hajtottak hogy ők nem adják ki
2019. jún. 3. 11:26
 4/9 anonim ***** válasza:

Ilyen nincs! Ezt mutasd meg nekik, ez a vizsgaszabályzat.

[link]


26. §

(2) Az írásbeli vizsgakérdések megoldására adott szaktanári értékelést a szóbeli vizsga előtt nyilvánosságra kell hozni. A vizsgadolgozatot és az útmutatót a vizsgázó, a vizsgabizottság elnökéhez történő megküldés előtt, az iskola képviselőjének jelenlétében, az igazgató által meghatározott helyen és időben megtekintheti, azokról kézzel vagy elektronikus úton másolatot készíthet, és az értékelésre észrevételt tehet. Ha az iskolában a feltételek rendelkezésre állnak, a vizsgázó kérésére a saját vizsgadolgozatáról másolatot kell készíteni. A másolat elkészítésével kapcsolatos költségeket - az igazgató rendelkezése szerint - meg kell téríteni. A megtekintésre, a másolat készítésére egy munkanapot - nyolc órát - kell biztosítani. A vizsgázó észrevételeit a megtekintést követő első munkanap végéig - tizenhat óráig - adhatja le. Az észrevétel benyújtására nyitva álló határidő elmulasztása esetén egy napon belül lehet igazolási kérelmet előterjeszteni. Az igazolási kérelem benyújtási határideje jogvesztő. Észrevétel kizárólag az útmutatóban foglaltaktól eltérő javítás vagy az értékelés számszaki hibája esetében tehető. A vizsgázókat az írásbeli vizsga megkezdése előtt tájékoztatni kell arról, hogy hol és mikor tekinthetik meg az általuk elkészített vizsgadolgozatokat, és tehetnek észrevételt a szaktanár értékelésére.


Tehát ha nincs technikai lehetőség arra, hogy te pendrive-ra másold, akkor azt nekik kell megindokolniuk, hogy miért nincs!


Ez pedig a vizsgaleírás:

[link]

"A dolgozat értékelésének megtekintésekor a vizsgázó a saját munkájáról kitöltött értékelőlap, valamint az archivált produktum másolatát kaphatja meg. Az elektronikus megoldások másolása a vizsgázó saját adathordozójára is történhet."

Ez fehéren feketén itt van, vagy lemásolod saját eszközre, vagy odaadják CD-n.

Különben az eredményhirdetés után fellebbezni fogsz.

2019. jún. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Mindenképp fellebbezni fogok egyrészt azért mert problémát okoztak azzal hogy nem ellenőrizték le a programok helyes működését, és a hiba miatt kizökkentettek. Másrészt nem adták ide a könyvtárat. Harmad részt csak úgy el tűnt egy egész file tartalma. Így 120/81 pont ami lószar.... Ha az acces meglenne legalább 20/30 akkor a 101 ponttal boldog lennék. De így.....
2019. jún. 3. 13:48
 6/9 A kérdező kommentje:
Sőt, miután ugye nem importálta a filet a rendszergazda csinált egy helyre állítást majd tesztelés képpen ő importálta az egyik táblát, ami automatikusan mentődik. Teljesen magától. Tehát már alapból nem lehetne üres az a k*** file
2019. jún. 3. 14:24
 7/9 A kérdező kommentje:
Fejlemény, érdekes módon meglett a file, teljes máshol és más néven.
2019. jún. 3. 16:20
 8/9 anonim ***** válasza:
Szívesen.
2019. jún. 4. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ment a zöld pacsi
2019. jún. 4. 17:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!