Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha otthagyom nem tudok már...

Ha otthagyom nem tudok már visszamenni?

Figyelt kérdés

Most olvastam egy kérdést, és muszáj kiírnom magamból a kérdéseim. Orvosira járok, első éves vagyok, de most úgy néz ki otthagyom. Most azt érzem, hogy nem ezen a pályán akarok maradni, de nem tudom később nem szeretnék-e mégis orvos lenni.


Eddig azzal nyugtattam magam, ha egy-két éven belül mégis visszamennék sincs semmi gond, még időben vagyok. Viszont aggódok, hogy ha túl idős leszek gondba kerülök pénzügyileg. Lehet sem szociális ösztöndíj, sem kollégium nem járna,és a szüleim sem támogatnak majd akkor. Dolgozni pedig lehetetlen az egyetem mellett, tehát nem lesz semmilyen jövedelmem.


Tehát, most vagy maradok kényszerből, hátha mégis meggondolom magam, vagy örökre elvágom magam előtt ezt a lehetőséget, és később, mikor rájövök hülye voltam, elfogadom,hogy ez van.


Mit tanácsoltok? Most arra gondoltam, hogy akkor passzív félévre teszem magam, de annyira félek, hogy történik valami, ami miatt pénzügyileg megszorulok. Van spórolt pénzem, de az sem tart örökké.



2019. jún. 4. 13:41
 1/8 anonim ***** válasza:
41%

Csináld tovább. Hatalmas előny az életben egy orvosi diploma, akkor is, ha nem fogsz később orvosként praktizálni.

Plusz előny, hogy a legtöbb diplomához nem jár automatikusan a neved elé a Dr. előtag, ehhez meg igen, és ez is jelent alapos előnyt a későbbi karriered során.

2019. jún. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Más alternatíva nincs? Gyógyszerész, biológus,dietetikus?
2019. jún. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Csináld végig ezt a vizsgaidőszakot és utána gondold át. Nehogy az legyen, hogy mégis szeretnéd, csak a vizsgák miatt vagy kibukva. Esetleg tényleg elmehetsz passzívra, dolgozol valahol és közben átgondolod a dolgot.
2019. jún. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Megpróbálok még a vizsgákra koncentrálni, amúgy is szeretném befejezni a félévet, aztán kiderül mi lesz.
2019. jún. 5. 09:47
 5/8 A kérdező kommentje:
Amúgy lehet, hogy maradok egészségügyi pályán, vagy biológiával kapcsolatos területen, de még nem volt időm a folytatást igazán átgondolni, a vizsgák utánra tervezem.
2019. jún. 5. 09:49
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is gondolkodtam rajta,hogy itt hagyom és elmegyek valami mérnökis területre. Nekem nincs motivációm,elvették az önbizalmamat,stb.

Ezt a szemesztert már valahogy kibírom,lehet hogy passzívon leszek(necces,hogy hogyan lesz meg egyáltalán),aztán átgondolom. Amúgy sokan hagyják el az egyetemet évekre,majd visszajönnek.

Egy másodéves orvostanhallgató

2019. jún. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem menj passzívra. Gondold át mit akarsz csinálni.

Ha 1 évet (azaz 2 passzív félévet) kihagysz, dolgozol egy kicsit nem a világ vége.


Addig át tudod gondolni mit szeretnél kihozni az életből.


Orvosi szakmát itthon sokan otthagyják még akkor is ha elvégezték, mert rosszul fizet és strapás.

2019. jún. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kedves 1-es, kíváncsi lennék hogy milyen előnyt jelent, ha nem nem akar valaki ebben dolgozni?

A dr. nem minden

Sokan írták előttem, de olvastam a kérdésed, és gondoltam én is válaszolok, hogy az egy év passziváltatás egy jó lehetőség lenne. Így csak egy éved ment el, ha nem ez a szak lesz az igazi, akkor még egy 5 éves egyetemet, ingyen elvégezhetsz. Viszont ha maradsz, és nem jön be, akkor teljesen kiégve fogsz bele valamibe, amit be sem tudsz már államilag támogatotton fejezni. Innen még biztosan folytathatod, de közben februárban adhatsz be jelentkezést egy új szakra. Ha meggondolod magad, akkor max nem iratkozol be az új szakra és marad az orvosi. Egy év sok mindenre jó, rengeteg új tapasztalatot tudsz gyűjteni vagy érveket, akár az orvosi kapcsán, akár egy másik opció, egy új szak kapcsán.

Bárhogy is döntesz, sok sikert és ha még van vizsgád sikeres vizsgaidőszakot!:)

2019. jún. 22. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!