Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kémia emelt szóbelin ki mit...

Kémia emelt szóbelin ki mit húzott (2019-ben)?

Figyelt kérdés

2019. jún. 5. 13:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Volt már

vki ?

2019. jún. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Most nem az emelt angol érettségik

vannak ?

2019. jún. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

A) Általanos kémia :Kémia reakciók feltételei,sebessége, sebességet befolyásoló tényezők, 5 különböző típusú kémiai reakció



B) Kísérlet (csak elemző)


Etil-alkohol + Na reakciója



C) Vízlágyítással kapcsolatos

2019. jún. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Nekem

A: Anyagi halmazok. Anyagi halmaz, elem, vegyület fogalma. Fázisok, keverekek, homogenitás. Halmazállapotok jellemzői és halmazállapot változások termokémiai szempontból.

B: Elvégzendő. Agno3, na2co3 és naoh azonosítása.

C: butadién és izoprén brómozása, melyiknél mennyi dibrómtermék keletkezik.


Elnézve a korábbi évek kérdéseit ezen az oldalon, a tételek nem változnak.

2019. jún. 7. 10:21
 5/16 anonim ***** válasza:

Én szerdán voltam kémián, jövőhét szerdán pedig megyek bioszból


Kémián


A: hidrogén-klorid és kénsav összehasonlítása


molekula és halmazszzerkezet, fiz.tul. anyagszerkezeti magyarázattal, csapadékképző reaakció


B: elvégzendő volt, két kémcsőbe tegyél deszt vizet majd az egyikre étert a másikra benzintés tegyél mindkettőbe jódot


mit tapasztalsz és miért és mi állapítható meg a víz sűrűségéről


C: rAjzold fel a legkevesebb szénatomszámú királis alként és nevezd el


a C részével kicsit megszenvedtem mert habár királis volt amit felrajzoltam mégse az volt a jó és hát ugye ilyenkor jön a pánik hogy akkor megbukok


10 perc alatt mindennel végeztem és a maradék tíz perc arról szólt h töltsék ki az időt úgyhogy két percenként kaptam ilyen nyolcadikos szintű kérdést, pl: h a cc kénsavat hogy hígítom


írjam fel a hcl és naoh egyenletét meg a hcl és h2o egyenletét és így kicsit kínos csend volt h ők se tudnak mit kérdezni mert mindent elmondtam amiket meg kérdeztek mindenre tudtam a választ úgyhogy végülis 17 perc után elegük lett és kiengedtek xdd


a C rész is sikerült de egy kicsit gondolkodnom kellett azért

2019. jún. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Kicsit off, de az ötöst kérdezném, hogy az nem probléma, ha nem töltöd ki a teljes időt beszéddel? Mert tíz perc elég kevésnek tűnik ahhoz, hogy mindent elmondj. Én holnap megyek, és még soha sem feleltem szóban kémiából, úgyhogy nagyon félek. Eddig úgy voltam vele, hogy ha törik, ha szakad, húsz percet beszélni kell, de akkor anélkül is lehet max pont?

(Azért nem feleltem szóban soha, mert összvissz két évig tanultam kémiát, 9-10-ben, és egyszer sem feleltettek :DD)

2019. jún. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Én is szerdán voltam és ugyanazt húztam mint az #5-ös hozzászóló. Holnap bioszra megyek,majd azt is leírom
2019. jún. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
76%

tavaly se töltöttem ki az időt és 48 pont lett

mivel mindent elmondtam és jól, mert folyamatosan bólogattak ezért jöttek ezek a semmilyen kiegészítő kérdések, meg a lapomat is elkérték vagy háromszor hogy megnézzék ugyanazt


figyi 6-os, legyél magabiztos nagyon, ne nézd a lapot csak ha nagyon muszáj, hidd el nem lesz olyan a szóbelin ami nagyon nehéz, tavaly is é idén is könnyű dolgokat kértek számon, némelyik nehezebb de teljesíthetők

mindenhez tudj valamit, izgulni meg fölösleges mert ha nagyon rástresszelsz akkor elrontod

sok sikert!:)

2019. jún. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Túl vagyok rajta! :D

A) Anyagi halmazok, kémiai kötések, halmazállapotok, grafit jellemzése.

B) Na, K fenolftaleines vízen, mi történik és miért?

C) Polietilén és nejlon jellemzése, melyik az erősebb, strapabíróbb anyag és miért?


Szerintem sikerült max pontosat felelnem, bár itt az első az olyan hosszú téma, hogy nem kellett azon aggódnom, hogy nem töltöm ki az időt. Volt pár dolog, amin át is ugrattak, hogy majd elolvassák a papírról, mert nyolc oldalt írtam.. o.O A plazma halmazállapot egy az egyben nem érdekelte őket. Szerintem kihúztam a legkönnyebb tételt, ott is mondták, hogy hú, ez nagyon jó választás volt :DD

2019. jún. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Nem érdekelte őket a plazma??? Maradiak :D
2019. jún. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!