Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire szokott vészes lenni...

Mennyire szokott vészes lenni a matek pótvizsga?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

10-es vagyok, sajnos megbuktam matekból.

Még soha nem buktam meg, egyetlen egy osztályban sem, max. félévkor.

Mennyire szoktak nehéz feladatok lenni egy tizedikes matek pótvizsgán, illetve a tanár engedékenyebb ilyenkor, ha látja, hogy készültél valamennyit?

Hány százalékot kell elérni, hogy átmenjek, vagy hogyan szokták értékelni?



2019. jún. 5. 17:37
 1/5 anonim válasza:

Tanárfüggő.

Vannak akik szívatnak, mert miért nem tanultál eddig, de általában engedékenyebbek, ha látják hogy tényleg készültél és nem sz*rtál az egészre.

Sok sikert, menni fog!

2019. jún. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én is sok sikert kívánok neked mindenhez!
2019. jún. 5. 22:26
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is buktam 10. osztályba de ennek már 10 éve. Akkor úgy működött hogy a minimális 20% ot el kellett érnem hogy a pótvizsgán átengedjen a tanár. Nálunk úgy volt hogy leültük megírni amikor vége lett a tanár gyorsan kijavította amit meg kellett várnunk. Ha jól emlékszem akinek 15-20% közé esett az értékelése az kapott még egy végső utolsó javítási lehetőséget. A tanár feltett pár kérdést amit szóban meg kellett válaszolni. Ha látta hogy legalább sejti az illető hogy miről van szó akkor adott pontot és átengedte a pótvizsgán ha tényleg csak 1-2 ponton múlott a dolog. De aki írásban is rosszul teljesített jóval a minimum alatt az évet ismételt. Nekünk megmondta a tanár hogy pótvizsgán úgy értékel mint az érettségin, mivel érettségi tárgy így nem 4 éves anyagból kell írni, hanem csak az adott év anyagából hogy osztályozhatóak legyünk de azt úgy fogja értékelni mint ha érettségiznénk. Egyébként szigorú tanárom volt de volt benne annyi hogy pótvizsgára összeállított egy listát hogy mit vegyünk át feltétlenül, milyen feladatokat oldjunk meg gyakorlásképen és megsúgta hogy amiket ő összeállított feladatokat nekünk gyakorolni azokból fog számonkérni. 5 feladat lesz 5 különböző témakörből és plusz egy feladat ami valamilyen definíció megválaszolása lesz, és azt is pontozza, de ha esetleg valakinek az 5 feladat maximálisan sikerül akkor a +1 feladatot kihúzza és nem értékeli, az csak egy plusz lehetőség pont szerzésre ha kétes helyzet van. Nekünk anno így működött ez az egész tehát nem szívatott ezzel csak azt akarta hogy tanuljuk át az éves anyagot rendesen és pótvizsgán javíthatunk ezen.
2019. jún. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ:)
2019. jún. 13. 19:00
 5/5 anonim ***** válasza:
Semmiség.
2021. máj. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!