Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megéri netbookot vagy tabletet...

Megéri netbookot vagy tabletet venni billentyűzettel egyetemi hallgatóként?

Figyelt kérdés

Ott a füzet és a toll ami sokkal olcsóbb, de olyan sebességgel nem bír írni az ember, ahogy az oktató beszél. Van csoporttársam aki laptopba minden egyes szót jegyzetel. De igazából ugyanezt az eredményt el tudom érni ha felveszem az órát és otthon átírom magamnak.

Így akkor felesleges külön erre egy eszköz, nem?



2019. jún. 8. 23:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
14%
Laptopon, tableten jóval lassabban megy a jegyzetelés, szinte senki sem használja előadásokon. Érintőkijelzőn írni legfeljebb ugyanolyan gyorsan lehet mint füzetben, gépelni lehet gyorsabban is de ott meg ha jön egy ábra, amíg azt beszerkeszti az ember addig lemegy a Nap.
2019. jún. 8. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%

Attól függ milyen szakos hallgató vagy, de ha nem programozó és nem mérnök, akkor nagyon megéri egy sima egyszerű iPadet venni Apple Pencillel.


Nézd meg ezt a videót! https://www.youtube.com/watch?v=UGPcftYbhRI&t=221s


Az iPad ráadásul mindenféle másra is jó. Benne tarthatod az összes könyvedet PDF-ben, azokba jegyzetelhetsz, kiemelhetsz; internet van nálad állandóan; szöveget szerkeszthetsz rajta (én egy egész doktori disszertációt megírtam iPaden...) stb.


Laptopot – ha nem vagy mérnök – nem érdemes venni.

2019. jún. 8. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%
Egy laptop mindenképp jól jön, akár azon készítesz jegyzetet, akár nem.
2019. jún. 8. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
69%

Egy átlag hallgatónak aki legfeljebb Excel vagy valamilyen adat-elemző szoftver erejéig találkozik informatikával tökéletes.

De jegyzetelésre katasztrofális - annak nem az a lényege, hogy leírj mindent, amit az oktató mond, hanem végiggondold, hogy miről szól, amit mondott és kulcsszavakat felírj magadnak. A füzet+toll kombó még mindig verhetetlen és nem azért, mert olcsó, hanem mert tudsz a használata közben gondolkodni. Bármilyen képernyővel rendelkező tárgy (okostelefon, tablet, laptop) ellenjavalt, mert úgy is csak azt fogod bámulni az előadás helyett.

2019. jún. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%

Ez a felveszem az órát dolog nem hülyeség, de hidd el, hogy ha tényleg mindent részletesen le akarsz írni, az nagyon sok idő lesz

Én kozepsuliban csináltam ezt töri órán és ha egy tartalmasabb óra volr (kevesebb kép, ábra, videó), akkor min. 2-3-4 óráig (a 4 azért ritkább volt) írtam at füzetbe az amigy kb 40 perces órát

2019. jún. 8. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%

Ha felveszed és utána lejegyzeteled a lényeget, akkor még tanulsz is közben, hiszen kétszer hallod és még le is írod. Ez a legolcsóbb és leghasznosabb megoldás.

Laptopot/tabletet venni csak azért, hogy abba jegyzetelj... ha másra nem nagyon használnád, akkor teljesen felesleges.

2019. jún. 8. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Tanárképzős hallgató vagyok magyar és hittan szakon. Szóval egyedül a word kene hogy menjen a gépen még ábrák se nagyon, max itt-ott.

Az iPad azért nem tetszik mert ott ugyanolyan rondan írnék mint füzetbe és ezt próbálom megoldani. Tudok szebben irni de ha siet az ember nem arra megy hogy marhaszepen írjon

2019. jún. 9. 08:21
 8/11 A kérdező kommentje:
Ami az iPades videóban történik hogy kinyomtassa meg rendezgeti na ugyanazt teszem én is mert alapbol olyan füzetbe írom szóval ez amnyira nem tűnik vonzónak számomra
2019. jún. 9. 08:24
 9/11 A kérdező kommentje:

Miért lenne internet az iPad miatt nálam állandóan? Mobilnet csak így ingyen van hozza? :D egyszerűbbek is 4-500 eurónál kezdődnek.

Akkor inkább laptopba vagy olyan helyre írnám ahol nem a kézzel kapart változat megy

2019. jún. 9. 08:45
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem vegyél nyugodtan, ha úgy érzed. Nálunk is rengetegen hoznak magukkal és azt használják órán.


Nálunk is sokat kell jegyzetelni, minden szót leírok, mert ennek van értelme. Ez a lényegkiemelős, kulcsszavas dolog itt nem működik, mire megvárod a tanár gondolatának a végét és felfogod, hogy mi a fontos vagy mi a lényeg és elkezded leírni, addigra már tök másról beszél és úgy érzed, hogy lemaradtál a fél előadásról. Gyorsan kell, a tanárral egy tempóban. Én ezt kézzel jegyzetelve tudom is követni, viszont ha gyorsabban tudnék gépelni, akkor tuti, hogy inkább azt választanám. Így azért nagyon el tud fáradni a kezem, nyilván nem is tudok így szép vagy olvasható, logikus jegyzeteket készíteni (emiatt otthon mindig át is írom) és mindig csomó papírról, füzetről kell összebogarászni a jegyzeteimet. Na most gépen azért egyszerűbb lenne és nem kellene egy csomó időt elpazarolni pl. másolással meg ilyenek, könnyebb tárolni is, szerkeszteni is stb., emiatt szerintem praktikusabb.

2019. jún. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!