Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem tudok koncentrálni a...

Nem tudok koncentrálni a tanulásra. Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés
Épp vizsgaidőszakom van, de egyáltalán nem tudok odafigyelni a tananyagra, pedig nem is lenne vészes maga az anyag. Nem tudom miért van ez, előző vizsgaidőszakban kezdődött ez a figyelemzavar. Próbáltam könyvtárazni, telefon, laptom kikapcsolva, csak akkor megyek el mondjuk enni vagy wc-re, ha eljutok valameddig, de gyszerűen egy sor elolvasása után elkalandoznak a gondolataim és mire észreveszem, eltelik egy csomú idő. Nagyon szégyellem, mert ez az anyagrész bevehető lenne, de mégsem tudok odafigyelni. Valaki tudna tanácsot adni, ilyenkor mit tehetek? Kérlek olyat ne mondjatok, hogy akkor adjam fel meg nem ezt kéne csinálnom, mert ez nem opció.

2019. jún. 9. 01:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem az vált be legjobban, hogy olvasás közben a lényeget kijegyzetelem. Ez arra kényszeríti az embert, hogy ne csak passzívan olvasson, hanem aktívan feldolgozza az anyagot. Az igaz, hogy jelentősen lassítja a tanulást, viszont egyrészt az elkalandozás esélye kisebb, másrészt a végén lesz egy zanzásított anyagod az ismétléshez, harmadrészt pedig az ember arra sokkal jobban emlékszik, amit maga produkált.
2019. jún. 9. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ki szoktam jegyzetelni és tény, hogy lelassítja a folyamatokat, de tényleg jobb..
2019. jún. 9. 12:32
 3/3 anonim ***** válasza:
Jegyzetelest en is tudom ajanlani! Allamvizsgara készülve csak olvasgattam a nyomtatott teteleket es igazabol semmi se maradt meg belole, be is panikoltam. Ezutan fogtam es kiirtam az osszes tetelt külön lapokra es utana csak az írott tételeket hasznaltam tanulashoz. Nekem bevált,olyan dolgok jutottak eszembe vizsga kozben amirol nem is tudtam,hogy tudom :D Az agyad valamennyire el fogja tarolni írás kozben az anyagot automatikusan + parszor atismetled es menni fog. Fele annyi ido alatt megtanulod sajat jegyzetbol,mint nyomtatott lapokrol.
2019. jún. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!