Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik tantárgyból a legkönnye...

Melyik tantárgyból a legkönnyebb és a legnehezebb emelt szintű érettségit tenni, és miért?

Figyelt kérdés

2019. jún. 9. 10:35
 1/4 anonim ***** válasza:
40%

Függ attól, hogy mi az erősséged. Ha qrva jó vagy matekból, akkor a matek emelt is könnyű lehet.


Függ az eredménytől is. Milyen eredményre akarod az állításodat bizonyítani? 40%? Mert akkor egészen más a nehézség, mint 90%nál.


Szerintem 90% körüli eredményt mindegyik tárgyból nehéz összehozni. De régebben néztem érettségi statisztikákat, és ha hiszitek hanem, a magyar emelt sikerült majd minden évbeb a legsz.rabbul. És szerintem az a legnehezebb, azért mert 95%-ban szubjektív, vagyis a javítótanáron múlik... ráadásul 90% feletti eredményt országosan emelt magyarból 3-10 ember ért el, ez kb 1%, a többi tárgyakból meg 5% is volt.


Én az emelt törire tippelek. Az első emelt töri érettségim, tanulás nélkül sikerült 65%-ra, úgy hogy faktom sem volt. De ez a saját tapasztalatom, eleve érdekelt valamennyire a töri, és nem volt belőle teljesen rossz.

2019. jún. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
78%
Töribol siman sikerulhet 60 százalék felett ha készülsz. Nekem 86 lett, pedig én sem jartam faktra hanem otthon tanultam ,mondjuk eleg sokat meg atneztem a regi erettsegiket. Amugy a legnehezebb emelt szerintem a magyar :D Ismerni kell csomó irodalmi művet + helyesirasban fogalmazasban is nagyon ott kell lenni.
2019. jún. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
20%
A magyar állítólag nagyon nehéz, de igazából a tanárodtól és tőled függ. Nekem pl. az angol és a töri nem volt nehéz, a barátomnak a matek és az infó. A földrajz általánosságban mindenki szerint könnyű, utána jön a kémia, utána az infó, utána a biosz és a fizika kb. így van a sorrend a term.tud.-ból. Szóval a töri és a földrajz a legkönnyebb, meg esetleg a nyelvek. De főleg a földrajz!
2019. jún. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
62%
Utolso... Kemia?? Egyik legnehezebb erettsegi erettsegi term.tudomanyok kozul...mig a fizika az egyik legkonnyebb. 😅
2019. jún. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!