Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért nincs az egyetemen vagy...

Miért nincs az egyetemen vagy az egyetemi koliban menza?

Figyelt kérdés

Egy külföldi kérdezte tőlem, hogy mennyi nálunk a koli, és utána egyből kérdezte, hogy és mennyi, ha kér kaját is hozzá, és mondtam, hogy ilyen nincs, csak középiskolában (OKJ-s képzésnél is). De teljesen jogos a kérdés.


Van persze egy étterem az egyetemen és a koliban is, de nincs ilyen, hogy veszel egy hónapra menzajegyet, hanem van menü meg á'la carte, nem is túl olcsó. Önkiszolgáló. De nem hívnám menzának, mivel nem előre rendeled, és nem is alkalmas sok ember befogadására és nem általános, hogy az egyetemisták odajárnak, inkább a tanárok, egyéb dolgozók. Meg persze a menzajegynél az is benne van, hogy az állam támogatja... De ha általános és középsulinál van napi háromszori étkezés, akkor egyetemen miért nem lehet kérni / nem kérni? Ha elmész egy hotelbe/szállodába, ott is választhatsz. Oké, hogy sokkal szabadabb az életmód, de ha van szállás, ott a legtöbb helyen lehet kaját is választani.


2019. jún. 9. 11:10
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Középiskolában fixen ott tartózkodsz 8-tól pl. fél3-ig. Egyetemen nincs ilyen. Van, akinek csak reggel van egy nap órája, van, aki csak délután megy, van, akinek meg nincs is minden nap. Most aki szeretne is ebédet, de csak reggel van órája, nem fog visszamenni ezért az egyetemre.
2019. jún. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Tisztában vagyok vele, mert én is az voltam! Általában mindig 11.30-14.00-ig volt szünetem.


Azt értem, hogy százalékosan kevesen akarnának, de ez nem érv, az én 36 fős gimis osztályomból kb. öten voltunk menzások.


Meg az én egyetememen (abban az épületben) kb. 8-10 000 hallgató tanul, nem hiszem el, hogy pár százat ne érdekelne ez, hogy legalább azt a nyamvadt relatíve kis éttermet megtöltsük.


Meg nyilván ha már van egy "bérleted", akkor nem akarod elvesztegetni, motivált vagy. Meg azért 1 hónap még belátható idő.

2019. jún. 9. 13:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!