Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyibe kerül elkezdeni a gimit?

Mennyibe kerül elkezdeni a gimit?

Figyelt kérdés
Koli, Kaja, Ruhak, borond,Tanszerek, Buszberlet.. Lenyegeben kb. minden. Nektek mennyibol jon/jott ki? Koszi;)

2019. jún. 9. 15:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Pontos összeget nem tudok írni, mivel én helyi vagyok, csak buszbérletre kellett költenünk (itt nálunk a diákbérlet 2200 Ft).

A kaja a kolitól függ, hogy mennyi és hány étkezés van (valahol hideg vacsora van).

Bőröndből szerintem nem kell olyan drága, ha hetente hazamész és csak 5 napra elegendő cuccot cipelsz magaddal, akkor jó ilyen kínais is (pár évfolyamtársamnak az van).

A füzetek, tanszerek szerintem ugyannyiba kerülnek, gimibe se kellenek nagyon extrás írószerek.

Én max. olyan 15 000- 20 000 Ft-re saccolnám az egészet.

2019. jún. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Csak? Azta, nagyon szepen koszonom! Van meg valakinek velemenye? Kerem ne tartsa magaban!
2019. jún. 9. 16:13
 3/7 A kérdező kommentje:
#1 egyebkent ment a zold kez😊
2019. jún. 9. 16:14
 4/7 anonim ***** válasza:

Kolit nem tudom mert bejárós voltam (3 kmre lakom a sulitól).

Kaja attól függ, otthonról viszel vagy befizetnek menzára. Menza olyan 5000 kb egy hónapra, ha csomagolsz magadnak akkor szerintem nem, vagy csak alig nő a család kiadása ilyen téren.

Ruhából ha nem nőttél ki mindent akkor nem kell venni kb semmit. Legyen egy normális télikabát, cipő, tesicucc stb. Határ a csillagos ég, de én pl évente pár ezret (5-10) kaptam az elkopott cuccok pótlására és jó volt.

Bőrönd szintén amennyiért veszed, de a Teszkoban szokott lenni akciósan nyáron, asszem olyan 20000. (?)

Tanszerek: ha megvannak az előző évekből akkor csak pár füzetet kell venni, meg egy csomag tollat. Persze; lehet full új dolgokat venni, akkor szerintem olyan 10-12 ezer lehet plusz még egyszer ennyi az iskolatáska. A tankönyvek is olyan 10-15 ezer kb.

Buszbérlet attól függ hol laksz, nálunk 1340 ft/hó a diákbérlet.

Még osztálypénz merülhet fel mint költség, az nálunk 5000/félév volt, ez normális helyeken az első szülőin szavazzák meg.

Osztálykirándulás átlag 15-20 ezer, évente 1x.

Ha van osztályfotózás és akarsz képet venni, az kb 300-500 ft/db.

Gólyatábor vagy fizetős vagy nem.

Nagyjából ennyi szerintem.

2019. jún. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Annyi változás lesz, hogy az eddigi kiadásokhoz hozzájárul a kollégium díja, illetve az utazás költsége. Az utazási költség két részből fog állni, a hazautazásodból (hétvégente, kéthetente, stb. ahogy döntesz) és az intézmény városában a helyi közlekedési bárlet (amennyiben indokolt, pl. ha a kollégiumtól messze van az intézmény).


Tehát amennyit most költetek, ahhoz ezt a kettőt kell alapjában véve hozzáadni. Ha minden héten hazajársz, akkor vihetsz magadnak a hétr 2-3 napra főtt kaját, ami marad hétvégéről. Vagy lehet hogy adnak a kollégiumban, menzán, ennek utána kell járni, milyen lehetőségek vannak. Lehet menni étkezdékbe is, ez majd kialakul idővel. Van aki meg hónapokig elvan hidegélelmen.

2019. jún. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát azert az az 5k menzára rohadt kevés. Persze nem ha sok gyerekes család vagytok, de ha nem akkor havi 25k megvan szerintem, persze konyha válagotja itt vas megyében szinte mindenhol ekörül mozog egy honapra. Ez napi 5 étkezést takar, és a minősége se rossz (persze van hogy sz@r a kaja, de a spenottal is kezdeni kell valamit)
2019. jún. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én most vettem a Tescoban bőröndöt, ezt a kissebbet (ez szerintem elég ha minden héten hazamész), nagyon tetszik és akciósan 6000. Kínaiba se kell menni érte és szerintem nem lehet ez olyan rossz minőség.

Amúgy mikor ettem a koliban azthiszem minden héten 6000-et kaptam, ebben benne volt a buszjegy oda és haza (1000), de a helyi buszbérlet nem (2400). A többit főleg reggelire költöttem meg nasira. Ja és sok kaját vittem, azt szerdáig is ettem (vasárnap készült). A tanszerek nagyon változóak szerintem.. meg a nagyját szeptemberbe kell csak fizetni, utána már csak egy tollat meg rotringot kell max beszerezni évközben.

2019. jún. 29. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!