Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Történelem-földrajz tanár...

Történelem-földrajz tanár vagy logisztikus legyek?

Figyelt kérdés
Nem tudok dönteni, pedig nagyon muszáj lenne. Szerintetek melyik jobb és miért? Nagyon köszönöm az értelmes válaszokat.

#tanár #földrajz #jövő #történelem #logisztikus #történelem-földrajz tanár
2019. jún. 9. 21:12
 1/6 anonim ***** válasza:
59%
Logisztikus. Tanárként 140ezer forint lesz a fizetésed, föci tanárból rengeteg van, mert nagyon könnyű a szak, a történelemről már csak ne is beszéljünk. Logisztikusként a fizetésed is jóesz, előrelépési lehetőség is van.
2019. jún. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Logisztikára menj inkább. Sokkal jobbak az elhelyezkedési lehetőségek vele, jobban fizet és szerintem érdekesebb is, mint a föci vagy töri. A tanári mellett csak az szól, hogy a jövő nemzedékeit taníthatod, ami ha úgy vesszük elég nemes állás, csak sajnos jelenleg a tanárok szinte semmibe vannak véve.
2019. jún. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
88%

Logisztikus!


Unokatesóm töritanárként végzett, de azt mondta, hogy suliba soha többet, mert olyanok a mai gyerekek....

Azóta tán sofőr lett belőle külföldön.


Sokan azt hiszik, hogy hú de jó tanárnak lenni, de az igazság az, hogy kutyába sem veszik őket, iskola után rengeteg az adminisztráció, az otthoni munka, a másnapra való készülés, szóval semmi szabadidő, meg beoszthatják ingyen helyettesítésekre, a fizu kevés, az idegrendszer kikészül és rengeteg a stressz meg az értelmetlen fszság a tanítások csak töredékét teszik ki a napnak. Nem éri meg!


Ráadásul szerintem lassan nem is lesz szükség tanárokra, mert ott a net, online már bármilyen információ elérhető és a tanár is csak azt mondja, ami úgyis le van írva a könyvben. Ma már nem tőlük jön a kizárólagos információ, mint régen, ezért sincs már tekintélyük.


Na, meg a jövő iskoláiban már szinte csak roma osztályok lesznek, hát szerintem a helyzet csak még rosszabb lesz..., szóval iskolai tanárnak semmiképp ne menj!


Logisztikáé a jövő, rengeteg a gyár. És inkább az idegen nyelvekre gyúrj rá, mert anélkül esélytelen!

2019. jún. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Fizikakedvelő ***** válasza:
40%
#3:Ez a "tanár csak azt mondja ami a könyvben van", úgy baromság, ahogy van. Amiről te beszélsz ,az a szakmának az alja. Mellesleg ha még a könyvből is veszi az információk egy részét, ő képes úgy átformálni a tananyagot, hogy életszerű legyen a diáknak. Az én történelemtanárnőm rengeteget mond pluszban, csomó átfedést és gazdasági kapcsolatot levezet, egészen gyakorlatias példákon keresztül. A humán tárgyak ezt mindenképpen megkövetelik. A reál tárgyaknál pedig amint már említettem, az információk átformálása úgy, hogy érthető legyen, akár részletesebben is mint a tankönyv. A nyelvi oktatókat meg sem említeném.
2019. jún. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát nálunk biosz szakon a tanárisok ugyanazt tanulták, amit mi, csak nem volt gyakorluk, helyette másik tantárgyas óraik voltak es pedagógiás. Aztán mikor végeznek, mehetnek a suliba olyat oktatni, amit egyetemen nem tanulta, mert ott nsm ilyen dedó mértékben tanítanak, a középsulis biológia inkább nevezhető környezettannak. Kénytelen a könyvből tanítani
2019. jún. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi, sokat segítettetek
2019. jún. 12. 09:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!