Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Sokan miért nézik le a gazdasá...

Sokan miért nézik le a gazdasági képzéseket?

Figyelt kérdés
Elég sok kérdést látni, amiben leírjak, hogy ezek a szakok semmire nem jók, túlképzés van belőlük stb. Én mérnöknek tanulok, és itt is minden csoporttársam fikázza a gazdasági szakokat, mondván, hogy nem tanulnak semmit, vícc az egész stb. Azt vettem észre, hogy főleg a mérnökök, informatikusok között vannak ilyenek. Akik ezen átlagosan jobban kereső szakmát tanuljak, végzik, azok miert nem tudják más munkályát megbecsülni? Illetve miért alakult ki ez a kép, mikor a felvi szerint nem rosszak az elhelyezkedesi lehetőségek? Pl egy áltag gazdmenes többet keres, mint egy vegyész vagy biomernok.
2019. jún. 10. 14:55
 1/9 A kérdező kommentje:
Most a kérdésből vegyük ki a turizmus vendéglátas szakot, mert abban én sem tudom, hogy mi a gazdaság. Van pár gazdaságis tárgyam, és tény, hogy jóval könnyebb, érthető az anyag mint egy műszakin, de ettől függetlenül szerintem meg nem haszontalan.
2019. jún. 10. 14:59
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Sokan lenézik a másik szakot (persze nem mindenkire igaz ez). A mérnökök a kózgazdászokat, szinte mindenki a bölcsészeket, budapestiek a vidékieket és fordítva... Végtelenségig lehetne sorolni.


Mérnök haverom egyszer azt mondta: "leszáltam a Fővámtéren a metróról és véletlenül elvégeztem a Corvinust"

2019. jún. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Vodafonelive ***** válasza:
90%

Volt szaktársam, aki szintén mérnökin tanul Ő is említette a fentebb írtakat.

Lakott már együtt gazdasági szakot tanulókkal és látta, hogy milyen házik, ZH-k és vizsgák vannak egy mérnökihez képest, alig kellett bejárni stb. (nem budapesti iskola)

Elhelyezkedni mindkettő el tud.

Többen végeznek gazdasági szakon, mint mérnökin viszont hallottam már olyanokat, hogy ha egy mérnök többet szeretne keresni, neki nem árt, ha van egy gazdasági diplomája, mert felsőbb szinten már minden a pénzről szól.

Pl. én is jelentkeztem gazdasági bsc-kre csak nem tudom, hogy nekivágjak-e újra, mert most eléggé tele van a tököm a több éves "tanulásból".

2019. jún. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha mérnöknek tanulsz, és láttál már gazdaságis órarendet, akkor tudod jól, hogy milyen az, hogy te reggel 8tól este 8ig folyamat az egyetemen gebedsz, miközben GTK-s bemegy délbe és kijön már 4kor. Sokkal több tárgy mérnökin, sokkal több ZH-t eredményez. Legjobb haverom GTK-s, én gépészmérnök. Több ZH-m volt az utolsó héten, mint neki egész félévben. A tananyag is ezerszer nehezebb. Egyetemeden is biztos vannak szakos statisztikák. Mérnökis tárgyon nem ritka az 50-60% bukási arány, 3-3,5 ös átlag már egy jó eredménynek számít.

GTK-n pedig ezerszer könnyebbek a tárgyak (szobatársam=haverom GTK-s), allig tanul valamit, tele van szabadidővel, pedig még dolgozni is jár az egyetem mellett. Én meg most vizsgaidőszakba nem csinálok mást, mint felkelek, eszek, tanulok, eszek, tanulok, eszek, tanulok, lefekszek. GTK-n meg sokkal kevesebb tanulással 4,5-ös átlagot produkálnak.

Szóval én nem mondanám, hogy lenézem őket, de azért fel tud idegesíteni rendesen, hogy testközelségből tapasztalom, hogy mit kell tennem nekem egy diplomáért, és egy GTK-snak.

2019. jún. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
38%

Valóban túlképzés van belőlük, nem tudom hány éve gazdasági szak a listavezető a jelentkezettek számát tekintve.


Én azt tartom szánalmasnak, hogy boldog-boldogtalan gazdasági szakra megy. Én is voltam ebben a cipőben, tudom, miről beszélek. Tisztelet azoknak, akik szívvel-lélekkel szeretnének közgazdászok lenni vagy tényleg érdekli őket ez a terület. De nagyon sok esetben nem ez van és rengetegszer csak a pénz motiválja őket, mert az tény, hogy jól lehet keresni. Én viszont soha nem tudnék pusztán a jó fizetésért dolgozni, ha közben nem élvezem a munkámat, bele is fásulnék.


Én BGE-re jártam 1 évet és már maga a közeg sem tetszett. Nyilván vannak normálisabb emberek is, de pl. angolon lány csoporttársaim mind cicababáknak képzelték magukat, én éreztem magam kényelmetlenül, amiért nincs 1 kiló vakolat rajtam, hogy "kilógok".

A tanulnivaló meg valóban nem sok, a vizsgákra kell magolni, kivéve pl. matekot, amit jó érteni is, de én pl. pont ezért is hagytam abba, mert száraz, engem baromira hidegen hagyó dolgokat kellett bemagolni. A szobatársam végzős volt, szakdolgozatot írt és mondta, hogy mennyi felesleget tanult, a 80%-ra már nem is emlékszik és kb. csak az a fontos, amit államvizsgára tudni kell. Szóval szerintem egy ilyen képzés lehetne már gyakorlatiasabb is valamennyivel.

Persze tudom, hogy a gyakorlatias oktatással úgy en bloc egész Magyarországon baj van, minden szak terén és inkább mindenhol az elméletet nyomják, úgyhogy ez magyar sajátosság és nem szakfüggő, de nekem akkor is ez a véleményem.

A fizetés lehet valóban jó, az említett szobatársam gyakornokként havi bruttó 250 ezret keresett, unokatestvérem dettó ezen a szakon végzett, 7-8 éve, ő is nagyon jól megvan.


Amit még nem értek, az az, hogy az állam miért támogatja ennyi "közgazdász" képzését, ha már amúgy is a csapból is ez folyik és miért nem kezdenek valamit inkább azokkal a szakokkal, amikre kevesen jelentkeznek, vagy azokkal, amikre kevesebben jelentkeznek, de mégsem vesznek fel mindenkit a keretszámok miatt (gondolok itt pl. az orvosi szakokra).

2019. jún. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
51%
Utolsó: pont hogy nem támogatja az állam a közgazdász képzéseket, ezért van mindenhol 460+ ponthatár államira. A mérnök képzéseket támogatják, vidéki egyetemekre sok helyen 280 pontos minimummal is be lehet kerülni de pesten sem kell annyi pont. Hiába nehezebb a képzés mégis könnyebb bekerülni. Ha meg valaki bevállalja a költségtérítést hadd tanuljon azt amit szeretne.
2019. jún. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is mérnöknek tanulok, de nem értek egyet azzal az érvvel hogy semmit nem tanulnak a gazdasági képzéseken. A mérnöki szakokon is ha kikerülsz egyetemről jó ha 5-10% át fogod használni annak amit oktatnak, szóval ennyi erővel a mérnök képzések is tudás "értelmetlenek" tudás szempontjából azon túl hogy megszűrik a népet. Az egyetemi képzések arra jók hogy nagy vonalakban betekintést adjanak egy területre, de azt amit csinálni fogsz nem ott fogod megtanulni nagyrészt.
2019. jún. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan amit az utolsó írt. Én szakmai gyakorlaton voltam tavaly mérnökként. Hát. A tanult tudás 0% használtam. (BME). Az egész egyetem egy papirról szól csak. Azt tanulod meg,hogyan tanulj később egyedül, másról nem szól.
2019. jún. 10. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Még azt hozzá tenném, hogy például Analizis 2re be se jártam. Soha. Egy előadáson és egy gyakorlaton sem voltam. Megkértem, hogy írjanak be és csak az ea zhra mentem be és utána a vizsgára. 4esre sikerült... Szóval ebből látszik mennyire bejárni az órára.. ugyanazt adják le ami a jegyzetben van. Ezt egyedül otthon is meglehet tanulni.. az ilyen szakoknál.


Nem mondom, hogy ez mindenre igaz. Az orvosira például nem. De a legtöbb esetben nem kell tanár sem óra, hogy valamit megtanulj.


Többet tanultam a youtube által (külföldi oktató videók), mint az egyetemen bármikor, bármely tanártól. Azért ez szánalmas a magyar oktatás színvonalára, DE egyben milyen király dolog nem? Minden fent van ami csak kell és bármit megtalálsz. Bármit. Modernizálni kéne az oktatást.


Dániaba be se kell járnod sok helyen. Streamelik az órát. Tok feleslegesnek is éreztem sokszor, hogy beutazzak csak azért, hogy aláírjam a jelenléti ívet..Aztán úgy is otthon tanultam magamtól.. :).


Szóval Jah. Az oktatásnak fel kellene fejlődnie a modern technikára, mert az ami most van, az egy kalap kakit nem ér.

2019. jún. 11. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!