Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyi az az...

Szerintetek mennyi az az időintervallum, amely elég lenne 90 tétel kényelmes megtanulásához?

Figyelt kérdés

Sziasztok


Csak kíváncsi vagyok tapasztalatokra, véleményekre.

+ Tételezzük fel, hogy mondjuk nem kettes a cél.



2019. jún. 10. 18:29
 1/10 anonim ***** válasza:
50%
40-50 nap, ha minden nap foglalkozol vele... ha nem akkor 2 hónap kb... két és fél... és nem a kettesre hajtasz. Persze ezt sok minden befolyásolja. Az egyes tételek hossza, hogy mennyire vagy tisztában alapjában a tételeken szereplő anyaggal stb...
2019. jún. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%
Téma függő.
2019. jún. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszönöm, én is hasonlóan gondolom, több oldalas tételek sajnos
2019. jún. 10. 19:26
 4/10 anonim ***** válasza:
Tárgy, téma, mennyiség, előképzettség a lényeg. Én pénteken szigózok, most kezdtem el. De korábbi félévekben megtanultam, az idei anyagot is nézegettem év közben. 104 tétel összesen.
2019. jún. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

40-50 nap? :D

Hol a bánatba tanulsz, hogy ennyi időd van.

Vizsgaidőszak 6 hetes, van 7 vizsgám átlagosan 20 tétellel kb.

2019. jún. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
És csak vizsgaidőszakba tanulsz? Egy szemeszter 12-13 hét + 5-6 hét vizsgaidőszak ez 17-19 hét. Ennyi időd van tanulni.
2019. jún. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Abba a 12-13 hétbe általában el vagyok foglalva a reggeltől estig tartó óráimmal, a 10+ beadandóval, a napi laborbeugrókkal, a labor jegyzőkönyvek írásával, és a pár tucat ZH-mval :D...
2019. jún. 11. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Akkor mégis tanulsz... na látod.
2019. jún. 11. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Sok mindentől függ.

Pl előző félévben volt egy tárgy amire egyáltalán nem jártam be, 95 tétel volt. 8napig reggel7től este10ig seggeltem az amyagot. Négyes lett.

Volt olyan szigorlatom 3 féléves tárgyból, amire 2x1,5 hetet tanultam, elsőre megbuktam de végül az is négyes lett.

2 féléven tárgyból 65 tétel, kb 1,5 hónapot tanultam (szorgalmi időszakban kezdtem) és ötös lett, de itt iszonyat sokat kellett magolni.

Szintén nem jártam be, 150 tétel, 3 hetet ültem felette összesen de egy nap csak kb 5-6 óra volt rá, az is négyes lett.

De a jegy kb úgyis a szerencsén múlik.

2019. jún. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtatok. Az a 150 tételes rész elég keményen hangzik, de biztos jó agy is kell hozzá, meg ahogy mondtátok valami előkészület/előzmény.


Azért fogalmazódott meg a kérdésem, mert ugye most kellett volna 90 tétel ZV-re, de annyira elvette az időmet a szakdolgozatom körüli történések, hogy nem tudtam a tervezett egy hónapnál előbb elkezdeni. Két hét alatt meg hiába ültem reggeltől estig folyamatosan....sikerült besokallnom, pedig máskor én is így lenyomtam a vizsgaidőszakokat. Bár ezt annak a számlájára írom, hogy nem dolgoztam ki tételeket, amit ha megteszel szerintem már 50%-ban meg is marad a fejedben. Meg talán könnyebb amikor csak egyféle tárgyra koncentrálsz, nem 10-re egyszerre. Azért ezen még filózom, nyilván van mit javítani.

2019. jún. 13. 14:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!