Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt latin érettségi?

Emelt latin érettségi?

Figyelt kérdés

Főleg a kultúrtörténeti rész érdekelne, mert abból fogalmam sincs hogy mit kérdezhetnek. Az oktatási hivatali követelményeket már elolvastam, de az alapján akkor most bármit kérdezhetnek egyes szerzőkről?


Valamint ha leirná valaki aki nem olyan rég érettségizett, hogy mi volt a feladata konkrétan azért nagyon hálás lennék.


Köszönöm előre is



2019. jún. 10. 20:56
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem most volt már, de a latin érettségit azért nem szokták minden évben változtatni. Gyakorlatilag minden tanult szerzőről tudj beszélni 10 percet, történelemből legyél képben, illetve ismerd a római élet c könyvet. Emellett a művészettörténet korszakait, és azok továbbélését ismerd.


Én kaptam anno egy reneszánsz festményt, amin volt egy alak lanttal, és azt kellett fejtegetni, hogy ki lehet a képen. Nem ártott volna tudni a festőt is, de fogalmam sem volt. Mindenesetre max pontos lett, szóval megvoltak nélküle.

2019. júl. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!