Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen mennyira számít...

Egyetemen mennyira számít elítélendőnek, ha megbuktam egy nehéz tárgyból?

Figyelt kérdés

Sajnos nem kezelem túl jól az ilyen helyzetet, mivel bűntudat gyötör, hogy a szüleimnek sok munkájába került anno, hogy ebbe a helyzetbe kerüljek, hogy egyetemre járhassak. Egy nehéz tárgyról van szó, 60%-os a bukási arány, előtte nagyon sok vizsgám volt, nem maradt elég időm erre a tárgyra. 1 félév múlva tudom felvenni. Teljesen belefáradtam a tanulásba, nem maradt bennem elég erő ehhez a tárgyhoz.

20L ( Corvinus)



2019. jún. 11. 23:59
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha megtettél minden tőled telhetőt, márpedig abból amit írsz az jött át hogy lelkiismeretesen csinálod, akkor nem a te hibád, felesleges őrölni magad ezen. Nem vagy egyedül, legtöbb egyetemista bukik azért legalább 1 tárgyból a tanulmányai során. Legközelebb sikerül. ;)
2019. jún. 12. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
En is buktam három tárgyból az egyetem alatt,raadasul nálunk nem is volt keresztfelev. Benne van az ilyen nyugi!
2019. jún. 12. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
54%

Ez sajnos de, a kérdező hibája. Na nem beszólni szeretnék ezzel, hiszen én is buktam már tárgyat, és nagyon megviselt, de adottak a játékszabályok, mindenki beoszthatja a vizsgáit, stb.

Semmi probléma nincs, sőt: ez legyen a legnagyobb bajod karriered során, hogy egyszer elbuktál egy nehéz tárgyat :) Kellenek az ilyen tapasztalatok is, mert ez még legalább nem úgy élesben megy mint majd munkahelyen. Következő alkalommal menni fog ne aggódj! Jobban fel tudod majd ezek után mérni mire mennyi időt kell szánnod. Jó tanulópénz tud lenni egy-egy ilyen helyzet!

Na persze amikor az ember önmagán tapasztalja ezeket akkor nehéz elfogadni --ez anno nekem is nehezen sikerült-- de tenni már nem lehet ellene.


Egyedül akkor elítélendő a bukás ha zéró energiát fektettél bele, és melegedni jársz egyetemre, de Te úgy érzem nem ilyen vagy :)

2019. jún. 12. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
82%
Engem is kaszáltak el szigorlaton, méghozzá kettőn is, pedig évfolyamelső voltam. Nincs jelentősége, majd levizsgázol később. Ez csak egy vizsga.
2019. jún. 12. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
84%

Nálunk a szakon a diákok harmada nem fejezte be az egyetemet, a maradékból a fele csúszással. Aki csúszott, általában jobban el tudta osztani a tárgyait, így több ideje jutott önfejlesztésre, a saját útjának megtalálására, szóval bizonyos szempontból még előnyösebb helyzetben is vannak (fél év csúszás még ugyanúgy belefér az államiba).


Nem írtad, hogy csúszol-e, vagy csak bukod a tárgyat, de egyik sem a világ vége. Majd legközelebb sikerül, addig meg töltsd hasznosan az idődet, és továbbra is maradj lelkiismeretes.

2019. jún. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
36%

Szerintem minden tárgynál előre adott, hogy hány százalék mehet át. Ez sajnos ilyen, néha te esel bele abba a bizonyos százalékba.

Jövőre menni fog. Tapasztalataim szerint néha jót tesz 1-1 tárgy megemésztésének + egy félév, főleg ha nehéz és fontos, hogy tényleg értsed. Én például lehet, hogy elbuktam egy tárgyamat 3. félévben, de már látom hogy inkább előnyömre vált, mert jobban megalapoztam a rá épülő dolgokat, amik aztán könnyen mentek. A többiek pedig azokkal csúszkáltak el.

Legközelebb mérd fel jobban, hogy hány vizsgád van és mire mennyi idő kell.

2019. jún. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Én is le voltam törve, mert eddig a vizsgaidőszakban még semmi nem sikerült. Engem azzal motiváltak, hogy küzdeni kell és kitartani, mert tulajdonképpen az egyetem erről szól, hogy megtanulj kitartani és elviselni azt a pszichés nyomást, amit rád helyeznek vagy te magadra.
2019. jún. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
18%
Alapból nem az, de a Corvinuson igen. Egyetemen első évesek vagyunk, rengeteg haverom jár oda és az az egyetem egy vicc. Tanár elfordult zh-n, intenzív hét és még sorolhatnám. Eddig nem tudtam miért utálják és szidják ennyien, de most megértettem. Látom a többieken, hogy egész évben csak a láblógatás megy, sírnak ha egy beadandót is meg kell csinálni. Bátyám oda jár és ő is mondta, hogy elképesztő mennyi buta ember jár oda és még ők is simán hozzák kis odafigyeléssel. Nem hiába hívják szabadidőközpontnak
2019. jún. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
77%
Kedves utcsó azért mert nem mindenki akarja szétszivatni magát BME-n vagy nem érdeklik az általad nem "szabadidőközpontnak" tartott szakok, még nem kell lenézni őket, ott is vannak nehéz tárgyak, jóképességű diákok. Ha ez megnyugtat egyaltalán nem biztos hogy te többre fogsz menni a hiperszopónehéz műszaki szakoddal mint egy corvinusos "büfészakos" ha egyszer kikerülsz a munkaerőpiacra.
2019. jún. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
24%
60% nálunk átlagos bukási arány pl. jogi tárgyakból. A 90% tekinthető komolyabbnak.
2019. jún. 17. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!