Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kirúghatnak e az egyetemről...

Kirúghatnak e az egyetemről ha egy tárgyból nincs vizsgajegyem, azonban már felvettem háromszor?

Figyelt kérdés
Miskolci egyetemre járok, és van egy tárgyam amit már felvettem háromszor, de nincs belőle vizsgajegyem még. Úgy tudom hogy csak akkor tehetnek ki ha 5 elégtelen vizsgaeredményem van, de hallottam olyat is hogy így is elküldhetnek. Most akkor ez hogy van? Előre is köszi.

2019. jún. 12. 17:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
34%
Ha felvettél egy vizsgát, de nem mentél el akkor az nem számít eredménynek. A "Nem jelent meg" kerül be a Neptunba és a következő vizsgáért már fizetned kell "Önhibából távolmaradási" díjat. Ha bemész a Felvett vizsgákhoz akkor láthatod, hogy X-en jelöli azt a pontot, hogy "Beszámít". Ha ott X-en van akkor azok a vizsgák amiken nem jelentél meg nem számítanak bele.
2019. jún. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
21%
Ha 3x felvetted de nem teljesitetted, akkor bukta
2019. jún. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
50%

"Ha 3x felvetted de nem teljesitetted, akkor bukta"


Ez csak akkor lenne, ha a elégtelent kapna, de náluk 5 elégtelen kell, tehát 5x mehet vizsgázni. Szóval ez nem igaz amit állítasz.


Ha tantárgyként veszel fel egy tárgyat vagy csak vizsgaként veszel fel az beleszámít a tantárgyfelvételbe. Tehát, felevetted csak vizsgára és ha nem mész el akkor a tárgy repzrezens felvétele beleszámít.


Ha csak vizsgára nem mentél el azok nem számítanak bele a vizsgákba csak akkor, ha jegyet kapsz ott.


És még az előzőnek üzenem: a szabályzatokba nem úgy van megfogalmazva, hogy: felvett vizsga számít, hanem elégtelen eredmény. :)

2019. jún. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
54%

Szóval ne aggódj kérdező. Nem fognak kirúgni. Nem fog történni semmi. Még ugyanúgy elmehetsz 5x vizsgázni. Vagy felveteheted 100x is ha akarod..csak, hát folyamatosan fizetni kell, ha nem mész el a vizsgára.


Amúgy sokan csinálják úgy, ha megbuknak és jó fej a tanár akkor a tanár a nem jelentet írja be, így nem fog beleszámítani. :)

2019. jún. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
83%

Egy nagyon fontos kérdés: azért vetted fel a tárgyat, mert nincs aláírásod? Ha igen, akkor az számít, hogy hányszor vehetsz fel egy tárgyat, ez egyetemenként változó, benne van a TVSZ-ben.

Ha az aláírás megvan, akkor viszont az számít, hányszor voltál vizsgázni

2019. jún. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
41%
Elvégeztem pár egyetemen és olvastam is a vizsgaszabályzatot, szóval tudom, hogy nem úgy van, ahogy állítod. Ha felvetted és nem sikerült, akkor tök mindegy hány 1-esed van, vagy nincs. Akkor is buktavári
2019. jún. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Estádio de Felchút ***** válasza:
TVSZ-t ajánlom figyelmedbe.
2019. jún. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Utolsó:


Ha felvetted és nem sikerül az egyenlő azzal, hogy elégtelent kaptál. Ilyen esetben beszámít az alkalmakba.


Viszont mivel pár egyetemet már elvégeztél, akkor tisztában kell lenned azzal, hogyha felvesz egy vizsgát valaki és nem megy el akkor nem elégtelent kap, hanem "Nem jelent meg" beírást amely nem számít bele a vizsgaalkalmakba, csak távolmaradási díjjat kell fizetni abban az esetben, ha a távolmaradás nem igazolt. (Igazolt lehet pl: bírósági tárgyalás esetén, rendőrségi kihallgatás esetén, kórházi zárójóelentés esetén).


És a kerdező jelen esetben, ha elolvasod a kérdést a vizsgát felvette, de nem jelent meg, tehát sose kapott még elégtelent. Ergo ezek az alkalmak nem számítanak bele, tehát nincs bukta. :).


Tájékozódj kicsit jobban.

2019. jún. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
20%
Tájékozódj te, ha nem vagy képes elovlasni a vizsgaszabályzatot. Ha felvetted és nem teljesítetted a kurzust, akkor buktad. 3X lehet felvenni. Tök mindegy, hogy hányszor vizsgáztál (vagy nem vizsgáztál), nem számít. Ha 3 felvétel alatt 6X lehet összesen vizsgázni ez igaz, de 3-nál többször nem lehet felvenni a tárgyat. Csak úgy szólok, ne érjen váratlanul
2019. jún. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nem a Tantárgy reprezens felvételről beszélek, hanem a vizsgaalkalmakról ahogy a kérdező is erről beszél. Szóval te figyelj jobban oda. Én értem miről beszélsz, de a kérdés nem a reprezensekről szól, hanem a vizsgaalkalmakról.


Abban igazad van, hogy egy tárgy reprezenset függetlenül attól, hogy csak vizsgakurzusként vagy órarendként veszed fel csak X számú lehet. Valahol 3 valahol 6 valakinek meg akármennyi. Ez attól is függ, hogy mikor kezdted az Egyetemet.


De a kérdésben az szerepelt, hogy Ő NEM MENT EL VIZSGÁZNI és ezek az alkalmak beleszámítanak-e! Tehát lehet, hogy IDÉN VETTE FEL ELŐSZŐR A TÁRGYAT! ÉS 3x FELVETTE A VIZSGÁT, DE EGY ALKALOMMAL SEM MENT EL!. AKKOR KÖVETKEZŐ FÉLÉVBEN UGYANÚGY ELMEHET 3X ÉS HA ESETLEG 3X 1-est KAP MÉG MINDIG VAN 2 ALKALOMJA A RÁKÖVETKEZŐ FÉLÉVBE!


Remélem mostmár felfogtad.

2019. jún. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!