Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tudok így javítani az...

Hogyan tudok így javítani az emelt kémiámon?

Figyelt kérdés

Idén érettségiztem emelt szinten kémiából. Az írásbeli része 43%-os lett, szóbeli eredményem még nem tudom. Igazából ez az eredmény gyakorlatilag az elméleti részből jött ki, számolásokra alig kaptam részpontokat.

Az a helyzet áll fenn, hogy nehezebben megy számomra a matek, így érthető módon nem is mennek a számítási feladatok. Középszintű matekom is csak 67% lett. Hogyan gyakoroljak, hogy legalább 20-30%-ot javíthassak jövő májusban? Van valaha esélyem egyáltalán így, ilyen silány matektudással bekerülni valaha az orvosira? Vagy hagyjak fel az egésszel, hiszen még ha sikerülne is az érettségi, szenvedés volna az egyetem? Köszönöm a korrekt válaszokat!



2019. jún. 12. 19:07
 1/6 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele, hogy talán pontosan senki nem tudja ezt a kérdést megválaszolni, hiszen itt sok függ az egyéni képességeimtől. De, ha idén már gyakorlatilag nem volt elég az Ötösöm lesz kémiából példatár(aminek jó részét megoldottam), akkor miből tud felkészülni egy gyengébb matekos? Tulajdonképpen ez, ill. az érdekelne engem, hogy van-e valaki hasonló cipőben, vagy én vagyok a földkerekség legnagyobb idiótája, aki ilyen horribilis eredményekkel ekkora álmokat dédelget?
2019. jún. 12. 19:15
 2/6 anonim ***** válasza:
74%

Nem vagy egyedül, nekem sem sikerült :( Pedig nekem is álmom az orvosi. Azért nyugtasson meg az, hogy ott ilyen szintű kémiai számításokat biztos nem kell végezni.

Én nem tudtam végigmenni az összes 5-ösöm lesz feladaton, meg az érettségi feladatokból sem csináltam meg az összeset, szerintem ez volt a probléma. Te megcsináltál minden előző érettségis feladatot is?

2019. jún. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem oldottam meg az összes érettségi feladatot, hiszen egyrészt nem volt bennük semmi sikerélményem. Másrészt elég későn kezdtem hozzá a készüléshez, nem is érkeztem volna végigcsinálni mindet. Tanártól segítséget hiába kaptam, suliban mindent megértettem és felfogtam, de otthon már nem sikerültek a hasonló feladatok, úgy hogy rengeteget gyakoroltam a Villányi feladatokat.
2019. jún. 13. 22:13
 4/6 anonim ***** válasza:
Orvosin nincs annyi számolás kémiából, mint emelt érettségin. Én most végeztem. Pufferek voltak és középszintű számolásos feladatok az első két évben. Ha a matematikai alapokkal van bajod, akkor matektanárhoz kéne elmenni matek korrepetálásra, és kémiából sem ártana tanárral készülni, akinek elmondod, hogy a matematikai részekkel van bajod. Hátha tud olyan megoldást javasolni. És előbb-utóbb végig kell gyakorolni a korábbi évek feladatait, ha azokat meg tudod már oldani, élesben is el tudsz indulni valahogy.
2019. jún. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Én is orvosira jelentkeztem, még hatalmas kérdőjel, hogy felvesznek-e.

Ha a matek nem megy, akkor először azon kell javítani, aztán jöhet a kémia. Keress egy jó matek tanárt és egy jó kémia tanárt, mondd el nekik mik a céljaid, hány pontot akarsz elérni, és ez után próbálj meg az aktuális témákkal kapcsolatban feladatokat megoldani.

Ha a matek ennyire nem sikerült jól, javaslom, hogy próbáld meg ezt is újra, mert ez lefele húzza az átlagodat.

Illetve a hozzáállás. Fontos, hogy olyan matek tanárt válassz, aki szerint bárki tanítható. Mert bárki tanítható, és bárki meg tudja érteni a matekot is, ha az adott tanár gőgje és nemtudása nem áll ennek útjába. De a te hozzáállásod is legyen ilyen. Tudd, hogy menni fog!

Ennyi a titka.

A nagy napon csoki, szőlőcukor és egy kalapnyi szerencse és bent vagy.

Ha másodjára sem jönne össze legyen B terved, illetve jelöld meg az összes orvosi egyetemet, illetve ha érdekel a fogorvoslás, akkor az is jó választás lehet. Ha szimplán az egészségügy a cél, akkor ápolóként is el lehet kezdeni, és munka, illetve már gyakorlat mellett addig tudsz próbálkozni, amíg nem jön össze.

KITARTÁS!

2019. jún. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Kedves két utolsó! Köszönöm a válaszaitokat.

Kedves #4, ez valamelyest megnyugtatott, hogy nem lesz majd ott szükségem emelt szintű kémiai számolásokra. De azért a pufferes példák se piskóták. Feltételezem, hogy azt a matematikai problémamegoldóképességet, amit ezekhez a számolási feladatokhoz fel kell használni, hasznosítani kell majd egyéb tárgyak teljesítése során. Meg úgy en bloc az életben, ahhoz, hogy sikeres orvos, talpraesett ember legyek. Gratulálok a sikereidhez, kitartást kívánok a továbbiakban! 😊


Kedves #5! Köszönöm szépen a hosszú motiváló szöveged.  Mindenképp fel fogok keresni egy magántanárt. De azt meg kell említenem, hogy engem egy nagyon kedves, aranyos, motiváló tanár tanított, aki mindig bízott bennem és a szorgalmamban, de az ő magyarázatai és módszerei gyakran magasabb szintűek voltak, mint az én értelmi képességeim. Vagy talán nem is feltétlenül magasabbak, csupán más megközelítés passzolt volna hozzám. Többször is felmerült bennem a diszkalkulia gyanúja, de ő ebben nem erősített meg. Pedig elég nehezen megy pl. a fejben számolás, vagy a visszafelé számolás is.(mondjuk 100-tól). Nagyon ciki tudom, szégyellem is magam emiatt.


Említetted a közép matek újra írását. Ennek utánanéztem és úgy tűnik, hogy a jelenlegi rendszer szerint nem lehet az érettségi bizonyítványban szereplő eredményeken javítani. Tehát csak a kémiára tudok koncentrálni ezután. De igazad van, előbb úgy is mindenképp a matekban kell behozni a lemaradást. Nagyon remélem, hogy sikerül találnom egy jó tanárt, aki az én szintemnek megfelelően magyaráz.


Sajnos nincs affinitásom a fogorvosláshoz, pedig nagyon szép szakma. Addig is a nyárra segéd-segéd ápolóskodást tervezem a helyi kórházban.Szeptembertől pedig kemény(ebb) tanulást. Bízom benne, hogy ezúttal jobb módszerekkel és a hibák kijavítása által sikerül elérni valamilyen eredményt. Nagyon szurkolok neked, hogy fölvegyenek, tényleg remélem, hogy te már idén bent leszel! 😊

2019. jún. 18. 06:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!