Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A Történelem írásbeli érettség...

A Történelem írásbeli érettségiknél miért szerepel egy-egy évben két különböző feladatsor is? (Mindkét szintnél. )

Figyelt kérdés
[link] DARI_ErettsegiFeladatsorok/oh. Php? Id=erett_ut_reszlet

2019. jún. 13. 10:51
 1/6 A kérdező kommentje:

A link lerövidült és szétesett. Most mindegyik sor végén hagytam egy szóközt, amit ki kell venni belőle. Talán így jó lesz.

[link]

feladatsorok_vizsgatargyankent/

!DARI_ErettsegiFeladatsorok/oh.php?id=erett_ut_reszlet

2019. jún. 13. 10:55
 2/6 A kérdező kommentje:

Így sem jó a link. Ez az előző oldal, ahol ki kell választani a történelmet és bejön a táblázat.

[link]

2019. jún. 13. 11:00
 3/6 anonim ***** válasza:
43%
Két érettségi időszak van egy évben. Tavasszal és ősszel, illetve idegen nyelven is lehet.
2019. jún. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mert van a sima, amit az átlag magyar diák megir és van történelem idegen nyelven, ami amigy lehet magyar is

De csak májusban van ilyen, októberben mincs

A linkeknel lehet látni, hogy többféle idegen nyelvű is van (amúgy matekbol is)


[link]


[link]

2019. jún. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A link még most sem jó, de gondolom arra gondolsz, hogy van a sima történelem és van idegen nyelven is. Az idegen nyelvűek különböznek a simától, de (azt hiszem) egymással megegyeznek (tehát át vannak fordítva az adott nyelvre). És van olyan érettségi is, hogy történelem magyar mint idegen nyelven. Tehát ez megegyezik az idegen nyelvű feladatlapokkal, de magyarul van.

Én gyakorlásnál matekból, informatikából és történelemből is, azokat a feladatokat is oldottam, nem vettem észre különbséget a simához képest (tehát nem volt könnyebb, vagy más feladatok).

Remélem ez volt a kérdésed.

2019. jún. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Valóban csak a májusi vizsgákon van és ezen pdf linkekben szerepel a "tortmagy", vagy a "tortmagyar" kifejezés is.


A 4-ik válaszban belinkelt oldalról és az 5-ik válaszból egyértelműen kiderült, hogy az idegen nyelv kategóriába esik, nyilván a nem magyar anyanyelvűeknek magyar nyelvű feladatsoráról van szó. Itt már valóban megegyezik a magyar a többi idegennyelvű feladatsorral.


Köszönöm valamennyiőtök válaszát, így már megértettem!

2019. jún. 13. 11:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!