Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pszichológia szakosok, mennyi...

Pszichológia szakosok, mennyi órátok van egy héten? Dolgoztok?

Figyelt kérdés
2019. jún. 14. 00:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Sok! Hetfotol csutortokig megallas nelkul eloadasok es gyakorlatok.
2019. jún. 14. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Első félévben 24 órám volt (12 tárgy, 2 gyakorlat, többi elmélet), második félévben 23 órám + 2 óra tesim volt (11 tárgy, 3 gyakorlat, többi elmélet + tesi), harmadik félévben 28 órám volt (14 tárgy, 4 gyakorlat, többi elmélet), most negyedik félévben pedig szintén 28 órám volt + 2 óra tesi (14 tárgy, 7 gyakorlat, több elmélet + tesi). Debreceni Egyetemről van szó, alapképzés.


Szerencsére nem vagyunk rászorulva arra, hogy órák mellett dolgoznom kelljen, de van szaktársam, aki igen, dolgozik/dolgozott az órák mellett. Ők sok esetben az elméleti órákra nem járnak be (azokra ugye nem kötelező, nincs katalógus), illetve gyakran munka miatt kimaxolják a 3 hiányzást gyakorlatról is.

2019. jún. 14. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Na, most tűnt fel, hogy a 4. félévet rosszul írtam:

Szóval 26 órám volt a héten + tesi, emellett volt egy tömbösített tárgyam, ami nekem 3 pénteki napot jelentett reggeltől délutánig (volt, akinek péntek-szombat-vasárnap volt ez a tömbösített gyakorlat). De attól még a 14 tárgy, 7 elmélet, 7 gyakorlat + tesit jól írtam.

#2. voltam.

2019. jún. 14. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
27%
Az első két évben elég sok, a harmadik év sokkal lazább. A gyerekem még egy Corvinus szombati levelezőt is betolt mellé plusz még dolgozott is gyakornokként heti 10 órában, és még bőven edzett is mellette majdnem minden nap – és még így is 4.9-es átlaggal diplomázott, szóval nem szakadt meg.
2019. jún. 14. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Második: a tesi kötelező? Máshol is, vagy iskolától függ?

Az első és az utolsó: ti hova jártok/jártatok?

2019. jún. 14. 11:56
 6/9 anonim ***** válasza:

A Debreceni Egyetemen kötelező a tesi, de sokkal jobb, mint a középiskolai. Van egy csomó választható lehetőség, a tanárok normálisak, abszolút teljesíthető. Karonként/szakonként eltérő, hogy hány félévet kell teljesíteni tesiből, nekünk alapképzésen 2, mesteren 1 félév kell, ha jól tudom. De van értelme, tényleg átmozgat, erősít (legalábbis amiken eddig voltam, azok mind hasznosak voltak ilyen szempontból).

Nem minden egyetemen van amúgy tesi. Nálunk azért van, mert van rá lehetőség (sportpálya, tornacsarnok, fizetős lehetőségként is van egy csomó minden, sportlövészet, lovaglás, konditerem, falmászás, stb.).

Gimiben utáltam a tesit. Az egyetemi tesit viszont nagyon szerettem, ha jövőre lesz időm, mindenképpen benézek majd egy-két ingyenes órára, ahol megengedi a tanár, mert tényleg kell a testmozgás.

#2-3. voltam.

2019. jún. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Alapképzésen elég sok, heti 12 körül, plusz tömbösítések. Általában reggel nyolctól délután négyig, de volt hogy még este hatkor is kezdődött előadás. Annyi hogy pénteken csak tömbök voltak, nem volt minden héten órám. A mester első éve is hasonló volt, a második már jóval lazább, csak szerdánként voltak óráim, így mellette tudtam dolgozni.
2019. jún. 24. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
#7 hova jársz?
2019. jún. 25. 11:48
 9/9 anonim ***** válasza:
#7 vagyok, alapképzést a Debreceni Egyetemen csináltam, a mestert a BME-n
2019. jún. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!