Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miket kellene magammal hoznom...

Miket kellene magammal hoznom a koleszbe beköltözéskor? Szeretnék pár tippet az első heteimre.

Figyelt kérdés
Szeptemberben kezdek az SZTE TTIK-n és a Herman Ottó kollégiumba szeretnék majd jelentkezni. Pontosan miket kellene magammal hoznom a koleszos szobámba? (pl.: párna, huzatok, paplan, takarók) Kb. mikkel tudom megkönnyíteni az első heteimet? (Nem szeretnék ilyen, "ó, ezt is hozhattam volna" helyzetbe kerülni.)

2019. jún. 15. 09:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Kenyérpirító, vízforraló, melegszendvics suto,ventilator,ruha szárító meg konyhai eszkozok annak függvényében hogy akarsz-e sutni főzni. Mas hirtelen nem jut eszembe :D
2019. jún. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Sok helyen tilos a vízforraló, és egyéb nagyteljesítményű háztartási eszköz, ezekről mindenképp érdeklődj beköltözés előtt!


Minden olyan dolog, amire itthon is szükséged volt nap mint nap.


Például: Étkészlet, tisztálkodási eszközök, hosszabbító, (gyógyszerekből is jó ha van néhány fajtából nálad), ha főzni-sütni akarsz ahhoz eszközök, stb..

2019. jún. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk (szintén SZTE) csak a szobában tilos a vízforraló, kenyérpirító és hasonlók, ha kiviszed a konyhába, ott lehet használni. Szerintem ha beköltözéskor kocsival mész/visznek, akkor érdemes a nagyobb, nehezebb dolgokat elvinni, ha valami apróság még hiányzik, azt félév közben, hazalátogatáskor is bőven el tudod vinni. Én beköltözéskor (a ruhák és egyéb alapvető holmik mellett) szoktam hozni a vízforralóm, paplant, párnát, pokrócot (amúgy adnak a koliban, de nekem nem igazán jön be az ezer éves, vastag paplan), cipőket, vállfákat a szekrénybe, könyveket/füzeteket/jegyzeteket és egyéb tanuláshoz szükséges holmikat, kislámpát (nálunk ezt is adnak, de a kolis lámpák elég f#s minőségűek), néhány karton vizet (egyszerűbb kocsival elhozni, mint a boltból cipelni), konyhai felszereléseket (tányér, pohár, evőeszközök, kis serpenyő, lábos, tepsi). Ágyneműt is adnak (nálunk legalábbis), van, aki azt használja és van, aki sajátot hoz.

Ha szeretnél főzni, akkor érdemes kis üvegeket beszerezni a legfontosabb fűszereknek, de ha nem is főzöl, akkor is jó, ha az embernél van cukor, só, bors, kávé, tea, hasonlók. Szerintem nem feltétlenül kell egy vagyont elkölteni mindenféle konyhai berendezésre, hacsak nem tudsz élni pirítós vagy melegszendvics nélkül.

2019. jún. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Azt kell végiggondolni, hogy miket használsz otthon is, aztán, ha még adódik valami plusz szükség, akkor azt még utólag is lehet pótolni, mert úgyis akkor tudod, ha már ott laksz. Azt nem tudom, hogy az a koli hogyan néz ki és milyen a felszereltsége, de megpróbálom összeszedni, hogy én miket vittem magammal a koliba.


Ágyneműhuzat (mi kaptunk ezt is a takaró, párna mellé, de vittem sajátot), kispárna, plédek, kosarak és dobozok (amikbe lehet tárolni ezt-azt pl. ruhák, papírok, jegyzetek, fürdős cuccok stb., mert mindenhol polcaink vannak és így több minden elfér), vállfák, hosszabbítók, asztali lámpa, konyhai cuccok (pl. vágódeszka, éles kés, mély és lapos tányérok, tányéralátét, kés-villa-kanál, pohár, bögre, konyharuha, papírtörlő, szivacs, mosogatószer, főzős cuccok ha főzöl), fürdőszobai cuccok (értelemszerűen tusfürdő, sampon, fogkrém, testápoló és a többi szokásos - ezeket szerintem érdemes egy külön kis táskában tartani, illetve hajszárító, fürdős papucs, törölközők, wc papír, illatosító), tisztítószerek és takarítós cuccok (pl. seprű, szemeteslapát, felmosó, törlőruha vagy törlőkendők, szemeteszsák), alap gyógyszerek (pl. fájdalomcsillapító, fejfájásra, hányásra stb. vagy, amit szoktál szedni), sebtapasz, tanulós cuccok (pl. írószerek, papírok, mappák, lefűzős mappa), általad használt elektronikai cuccok+töltők, fülhallgató. Szerintem kb. ennyivel indultam, aztán pótolva lett pl. szőnyeg, fürdőszoba szőnyeg, zuhanyfüggöny, plusz polc, mikró, nyomtató, felakasztható/tapasztható fogasok és néhány dekorációs cucc.

2019. jún. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
ja és én is vittem vízforralót, melegszendvicssütőt, kenyérpirítót és kávéfőzőt, ez még kimaradt :) Nálunk ez is megengedett volt.
2019. jún. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én általában levittem koliba a téli hacukáimat is. Valószínűleg ott fog érni a hideg, mostani időjárást ismerve egyik napról a másikra. Jobb ha 3 kabátból és 3 pár bakancsból választhatsz mint azoknak akiknek minden otthon van :D Ugyanez igaz a melegre, sosem értettem akik hazahordtak minden évszakspecifikus ruhát.
2019. jún. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
23%
Amiket az előzőek írtak mind jó, annyi kiegészítés, hogy én szoktam vinni a saját wc ülőkémet. Nem tudom hol hogy megy, de én csak a sajátomon tudok sz**ni úgyhogy beköltözéskor felrakom, kiköltözéskor meg leveszem.
2019. jún. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!