Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 1,60-ra köteles meg adni a...

Hellboyy669 kérdése:

1,60-ra köteles meg adni a tanár a 2-est?

Figyelt kérdés

2019. jún. 15. 15:51
1 2
 1/19 anonim válasza:
77%

Nem, mindig x,7-től kell megadnia (bár akkor is lehetséges kivétel)


Amúgy nem kötekedés, de ez se nem politika, se nem rendőrség kategória :P

2019. jún. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
48%
Az első butaságot ír, nincs olyan határ, amitől felfelé köteles lenne megadni a jobb jegyet. Így sajnos 1,6-ra sem az, de ha nem orbitális bunkó, akkor ilyen átlaggal már nem buktat meg. Ha mégis, akkor nincs szerencséd.
2019. jún. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
91%
Nem köteles, megadni a 2-est de még ha 2,00 lenne, akkor is megbuktathat, romló tendenciára hivatkozva, vagy valamelyik jegyeket többszörösen számolva(pl témazárók). Nem akarok csúnya lenni, de én 1,60-ra meg nem adnám a 2-est, mert ha azt látom, hogy agyon tanulja magát a diák, és csak 1,60 akkor elküldeném vizsgálatra, hogy nincs-e diszlexia, diszgráfia, diszkalkulia, stb tanulási problémája, ha pedig azt látom, hogy lusta volt tanulni, akkor igen, 1,60 az jókora bukás.
2019. jún. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
51%

Azt kell megadnia, amit elértél. Ha 3,2-re állsz mondjuk, nem adhat 2-est, csak 3-ast.

1,60-ra egyébként buktatnék én is. Aki kettes szintet nem képes elérni az inkább ismételjen osztályt vagy valóban mint előttem is írták, menjen el orvoshoz vagy valami. Semmi értelme továbbengendi, mert a 0 tudásra nem fog tudni építeni.

Nálunk is vannak rossz tanulók, de a kettest valahogy mindig össze tudták szedni...

2019. jún. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
56%

Persze, ismételj osztályt, és tanuld még egyszer ugyan azt. Gratulálok #3, az ilyen felfogás sajnos nem csak nálad van hanem a mocsok szociopata tanároknál is. Ohhh "egy tantárgy nem megy,alázzuk péppé a gyereket, meraki!!! Nem!!! Tudja a matematológiát vagy bármit,az szívjon csak!


Kérdező: sajna volt, hogy 1.78-ra sem adták meg (igen, én is egy égetni való , senkiházi bukott tré voltam 9 éve ) ,erre lenne hivatott a év végi osztályzó értekezlet, de ügye az sem biztos.

2019. jún. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
15%
Bocs, #3, elpötyögtem, #4-re gondoltam..
2019. jún. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim válasza:
72%

A kettesért kb semmit nem kell tudni. Elhiszem hogy valamit nem tudsz megtanulni, vagy valami nem érdekel. Engem sem érdekelt a kémia, semmit nem tudtam megjegyezni belőle. Végig kettes voltam, mert semmi nem ment. Mégsem buktam meg belőle. Ahhoz hogy egy kettest ne tudj összeszedni nagyon el kell rontani az egész évedet. Csinálsz egy bemutatót amire kapsz egy ötöst és fel is húztad az átlagot. Vagy akiknél van, ott a jópontokból is kijöhet egy ötös, azzal szintén fel lehet húzni.

Felelésnél addig nyúznak amíg nem mondasz valamit, nekem volt 40 perces felelésem egyszer kémiából, mert nem tanultam. Szó szerint egész órán feleltem, alig tudtam valamit, mindenki unta az egészet már, de a kettest megkaptam mert 0 ismerettel józan paraszti ésszel sikerült kitalálnom egy-két dolgot.

Ha nem tud szó szerint semmit az adott tárgyból akkor igen, tanulja még egy évet. Mert tudna tanulni, ha a többi tárgy megy neki.

Ha tanulási nehézségei lennének, akkor az egy teljesen más dolog, akkor van papírja róla és máshogy járnak el. De egy egészséges gyerek a 10 perces szünetben fel tud készülni egy dolgozatra úgy, hogy a kettest megkapja rá...

#4-es voltam

2019. jún. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha a matek nem megy magántanárral sem, akkor kérjél vizsgálatot diszgráfiára.


Matek nélkül is lehet érettségid, csak választanod kell majd helyette egy tantárgyat.

2019. jún. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
86%

Diszkalkulia


Bocsánat, elírtam.

2019. jún. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
79%

Nincs ilyen általános kötelezettség, az iskola saját pedagógiai programjában és házirendjében szabályozza ezt a kérdést. De ekkor is lehet olyan indok ami elfogadhatóvá teszi az ettől való eltérést.

ha például év elején adok mindenkinek egy ötöst az órai munkájára amikor kezdjük a tárgyat, hogy kedvet kapjanak hozzá, majd utána semmit nem csinál, se egy házi feladatot, se egy dolgozatot, órai munkát nem hajlandó megcsinálni egyesnél jobbra és van az egy db 5-ös mellett még 6 db 1-ese, akkor is év végén 1,57, vagyis 1,6 az átlaga. Bocsi, de erre senki nem engedi át év végén.

2019. jún. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!