Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gimnáziumban minek van testnev...

Gimnáziumban minek van testnevelés?

Figyelt kérdés
Most komolyan, még általánosban megértem de gimiben minek van? Aki mozogni akar az fog is, aki nem, annak meg nem fog segíteni a tesi és ha van rá mód ki is bújik alóla. Tehát minek van?

2019. jún. 16. 16:22
 1/6 anonim ***** válasza:
74%
Azért, hogy nehogy véletlenül hasznos dolgokat tanuljon a magyar, mert a végén még felfogja, mi megy az országban.
2019. jún. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
57%

Elsőnek igaza van, meg a kérdezőnek is.

Én se értettem soha, hogy minek kell nap közepén leizzadni és büdösen végigülni a maradék órákat.

2019. jún. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
46%
Mert igy is eleg fizikai roncs van, am a tusolasra tenyleg tobb idot kene hagyni.
2019. jún. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Egyáltalán nem baj hogy kell kötelezően tesire járni. Egy normális gimiben egy normális diák tanul a szabadidejében, en es sok barátom csak a tesiorak keretében sportoltam mert egyszerűen nem volt idom máskor. Es figyeltek arra hogy a gimiseknek a nap végén legyen tesi, 12ben volt reggel a táncórák miatt, de szalagavató utan arra nem kellett járni. Amiota egyetemre járok szaladnak is a kilók, mar magamnak intéznem a testmozgást, de sokkal egyszerűbb volt mikor be volt építve az orarendbe. Szedj össze magad es bíró ki azt a 4 evet, vagy logd el es legyél egy hajas túlsúlyos ember felnőtt korodban, te döntésed.
2019. jún. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Értem én a te álláspontod is, csak hogy a legtöbb iskolában a tesin kb. nem is mozognak rendesen a diákok. Például magasugrásnál sorban állsz, ugrasz egyet aztán miután a másik 30 osztálytársad is ugrott, még egyet. És ha időben elkezdődött az óra, akkor még talán egy harmadik ugrásra is van idő.

Szóval ezt az egy helyben állást nem nevezném sportnak. De ha azt az 5-ször 45 percet még megadnák a diákoknak, akkor lehet, hogy lenne idejük sportolni délutánonként.

Én most, hogy már nem járok gimibe ha hetente fél órát mozgásra szánok, már akkor többet csináltam, mint gimiben az öt tesióra alatt.

Az, pedig hogy mindig a végére rakják a tesiórát, azt nem tudom, hogy tudják megoldani. Nem lehet az összes osztálynak egyszerre. Nálunk minden órában volt valakinek tesije, legtöbbször 3 osztálynak egyszerre.

2019. jún. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Általános iskola és gimnázium, általános részt lenyomták délelőtt, gimiseknek volt 6-7-8 órában tesi. 4 évfolyamon 16 osztály, két osztálynak egyszerre volt tesije, fiúk-lányok kulon összevonva. Volt a főépületben egy udvar es ketrec, also tornaterem, felső tornaterem, fitnesz, egy masik épületben meg tornaterem, ketrec, fitnesz es edzőterem. Ha télen néha szűkösen is, de a heti 3 ora tesit megoldottuk. A sorban állás kozben meg lehet mást is csinálni, csak kérni kell. Mi torna kozben ugrottunk, gyuruztunk, gerendáztunk, kötelet másztunk. A tanár feladata ez, ezert nem a rendszert kell szidni. Amugy meg néha volt csak ilyen tantervi ora, az esetek többségében csoportos floorball, kosár, foci, röpi, akik meg nem akartak beállni azoknak edzést tartott egy masik teremben a tanárnő. Minden az oktatótól függ, ha azt latja hogy nem is akartok mozogni nem fog munkát adni.
2019. jún. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!