Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pár jó tanács szóbeli érettség...

Pár jó tanács szóbeli érettségire, nektek hogyan zajlott különböző tantárgyakból?

Figyelt kérdés
Nagyon félek a szóbelitől, azt mondják még a hülye is átmegy, de én alig tudok pár tételt,főleg a törire gyurtam rá, de még abbol sem tudom mindet. Angolból miről beszélget tanár és diák álltalában az elején? Egyéb gondolatot,jó tanácsot szívesen fogadok:)

2019. jún. 19. 16:51
 1/1 anonim válasza:

Nekem épp ma volt a szóbeli, féltem tőle, majd mikor eljutottam odáig, rájöttem, hogy nincs mitől, mert egyszerű volt.


Csak az angolnál nincs 30 perced, hogy leírd mit tudsz. Ott egyből húzol egy tételt, és kérdésekre kell válaszolnod csak, majd egy szituációt bonyolítasz le a tanárral, de minden rá lesz írva a papirra, majdnem szó szerint, amiből kibogarászod mit kell mondanod, majd kapsz egy lapot amin 2 kép lesz. Arrol csak elmondod mit látsz rajt.


A törinél ugye van 30 perced, hogy leírd a tételt a lapra, majd elmondd 10 percben. adnak forrásokat, ha nem is tudod a tételt, sem kell félni, mert ha már a forrásról beszélsz akkor már nem buksz meg, utána persze a tanár kérdez, ha tudsz rá válaszolni, az még feljebb viszi a pontjaidat.

2019. jún. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!