Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szóbelin hogy tarthatunk...

Szóbelin hogy tarthatunk szünetet?

Figyelt kérdés

Azon gondolkodtam, hogy mikor és hogyan kapunk szünetet szóbelin. Megkaptuk a beosztást de az percről percre be van osztva, tantárgy tantárgy után jön.

Oké, kérhetünk, de mikor?

Tegyük fel, végeztem az elsővel, ki kell mennem, de utána kell szólnom, vagy akkor mikor belépek a következő terembe és már huzatnának én meg "bocsi kimenetek előtte"?

És addig várakoznak? Mivel minden perc be van osztva, az én időmből megy? Mert pl töri előtt van fél óra felkészülési idő, de német előtt nincsen.

Köszi :)



2019. jún. 23. 10:58
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Egy teremben vizsgázol mindenből. Kihúzod pl. a törit, leülsz, kidolgozod, elmondod és aztán a következő tárgy és így tovább. Szünetet akkor szoktak adni, ha pl. valaki rosszul van.
2019. jún. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Addig kimehetsz, amíg más felel előtted. Ha nyelvből felelsz, azelőtt mehetsz ki, amíg nem kerülsz te sorra, utána már nem.
2019. jún. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Mysphraghmuthosis ***** válasza:
100%
Tételhúzás előtt egy rövid időre elhagyhatod a termet.
2019. jún. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
46%

Egy teremben szóbelizel mindenből. Nyilván ki lehet kéredzkedni mosdóba - ebben az esetben nyilván a felkészülési idődből megy el. Emiatt célszerű nem a nyelv előtt menni, mert ott nincs felkészülési idő.


(Ha nem vagy rosszul, akkor amúgy ki lehet bírni egyhuzamba.)

2019. jún. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Addig kimehetsz amíg mas felel előtted, de a tételedet nem huztad ki. Pl megvan a töri, es megkered őket hogy kimehetsz-e pihenni. Akkor kiengednek a következő feleles idejéig, majd vissza hívnak, kihúzod a következőt, leülsz, kidolgozod. Nem mehet az idodbol, mivel meg kell adniuk a min felkészülési időt, nyugi :) en csak magyarból voltam közepen, kihuztam, kidolgoztam, es pont előttem tartottak szünetet a tanárok, igy megkérdeztem (akkor mar egy órája ültem bent es ha izgulok en inni szoktam) hogy kimehetnek-e mosdóba meg arcot mosni mielőtt leülök. Mondtak hogy persze, az igazgatóhelyettes kikisert, megvárta míg végzek es viszakisert. Bementem, leültem, elmondtam a tételt, kijöttem.

Amugy egy teremben van, ugy néz ki hogy ott ül az összes tanár aki vizsgáztat aznap, a nyelvek elott ugye nincs felkészülési ido, szoval azokat szoktak ilyen tölteléknek berakni ha éppen nincs felelő, bent vagytok egy csomoan (mi hatan voltunk) mindig hívnak valakit az asztalhoz, az adott tárgy tanára leül elé, elmondja a tételt, utana megkérdezik akar-e szünetet, ha nem húzza a kovi tételt, visszamegy, leül kidolgozni. Ha ki kéri magát akkor kiengedik majd a következő feleles végével visszahivjak. Kihúzza a tételt, kidolgozza. Van hogy ok is szünetet tartanak, ilyenkor szólnak a következőnek hogy várjon egy picit mielőtt jönne, megkínálják vízzel vagy kajával. Az éppen nem felügyelő tanárok mást csinálnak kozben, van hogy kijönnek-bejönnek, telefonoznak, van aki figyel.

2019. jún. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
#5 köszi a részletességet, meg mindenkinek a válaszokat, sokat segítettek!
2019. jún. 23. 11:59
 7/7 anonim ***** válasza:
54%
Mindig a tételhúzás előtt mehetsz ki, és a tanárok meg is szokták kérdezni, hogy akarsz-e. Ha már dolgozol a tételen, akkor alapesetben nem lehet, de ha nagyon nagy baj van, akkor azért meg szokták engedni egy azonos nemű tanár kíséretében, hogy kimenjél (esetleg benéz előtte a vécébe, hogy nincs ott senki).
2019. jún. 24. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!