Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az a helyzet hogy megbuktam...

Az a helyzet hogy megbuktam 12. év végén és ugye ma volt szóbeli. Minden meg lett, de mivel irodalomból buktam meg nem tehettem magyar érettségit. Hogyan működik ilyen esetben az októberi érettségi? Pénzbe kerül?

Figyelt kérdés
Persze tudom kell előtte a pótvizsga augusztusban de attól eltekintve pénzbe kerül, meg lehet-e oldani úgy, hogy helyben tegyem le az érettségit meg ilyenek jelentkezés folyamata...

2019. jún. 25. 15:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Végzősként buktál magyarból de a többi tantárgyból sikeresen leérettségiztél. Ha ez van akkor augusztusban a sulidban vagy egy másik suliban pótvizsgázol magyarból. Ezután augusztus végén a Kormányhivatalban (a sulidban majd eligazítanak hogy hová kell menned) jelentkezel az őszi érettségire. Októberben leérettségizel és kész. Ez ha jól tudom ingyenes lesz számodra.
2019. jún. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget!
2019. jún. 25. 16:20
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Augusztus második felében az oktatas.hu oldal címlapját kell nézni, ott fogják kiírni az őszi érettségit tartó iskolákat. Egyáltalán nem biztos, hogy a te iskolád közte lesz. Vagy a megyei kormányhivatalban vagy a kijelölt iskolák egyikében kell rendes érettségire jelentkezned. Célszerű egy gyengébb iskolát választani, mert ott alacsonyabb az igényszint. Ez ingyenes, mivel még nincs érettségid.
2019. jún. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
67%

Nem kerül pénzbe.


Előttem jól leírták. Első körben teljesítsd sikeresen a pótvizsgádat amit az iskoládban megtehetsz nyilván. Ha az megvan akkor jelentkezel októberi érettségire, vagy ha esetleg készülni akarsz rá hogy jobb legyen a jegyed akkor mész májusba, attól függ akarsz-e tovább tanulni.

Egyébként pótérettségi nincs minden iskolában a te sulidban vagy esz vagy nem, de mindenképp kérdezz rá, mert segíteni fognak hogy honnan kell elindulnod. Az is lehet hogy ők segítenek jelentkezni így nem kell megyei hivatalba mászkálgatnod.

2019. jún. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Segítenek jelentkezni??? Hogy segítenének már? Aláírják helyette a jelentkezési lapot? Mi van abban segítséget igénylő nehézség, hogy valaki bemegy a kormányhivatalba vagy egy kijelölt iskolába és ott kitölt egy jelentkezési lapot?
2019. jún. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!