Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha óvónőnek szeretnék tanulni,...

Ha óvónőnek szeretnék tanulni, tudnom kell varni?

Figyelt kérdés
Sajnos nem igazán tudok varni. Gombot a ruhára tudok, de ilyet hogy bábot meg kis ruhákat nem.

2019. júl. 1. 16:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de mivel érdekel engem is ez a szakma, elgondolkodtam a kérdéseden, és csak a véleményemet tudom mondani, nem a tapasztalatomat. Se a felvételin, se a képzés alatt nem követelmény, tudtommal, bár van technika tantárgy, ott lehet, hogy adnak elméletben ötleteket, de hogy van-e gyakorlati óra és azon mit kell csinálni, azt nem tudom. Majd dolgozó óvónőként túl gyakran nekiállni varrni biztos nem kell, főleg a gyerekek kezébe nem biztos, hogy tűt kell adni, mikor ott nyüzsögnek egyszerre húszan. Ráadásul hosszú ideig nem is tudnák magukat lekötni ilyennel. Ha meg te varrogatnál ott közöttük, azt is megunnák, és nem biztos, hogy sokáig egy helyben ülhetnél békésen varrogatva. Persze, ha mégis nekiállnál nekik/velük varrni, akkor nem hinném, hogy valami tökéletes műalkotásra kell gondolni, és egy év alatt max 1-szer, 2-szer tudok elképzelni ilyen foglalkozást. Szerintem vagy kész bábokkal rendelkezik az óvoda, vagy azt még el tudom képzelni, hogy pl. fakanálból ragasztott vagy rajzolt szemekkel, fonal hajjal készült bábokat lehet csinálni.
2019. júl. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Rendben köszi a választ. :) Csak arra gondoltam, hogy lehet vannak egyetemek ahol órán készíteni kell bábokat. Óvodában már szerintem sem lesz rá lehetőség, csak otthon, ha esetleg nincs elég játék az oviban.
2019. júl. 1. 17:31
 3/4 anonim ***** válasza:

*varRni*

Nem kell tudni.

2019. júl. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!:)
2019. júl. 2. 13:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!