Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan érdemes gazdaságinforma...

Hogyan érdemes gazdaságinformatika mesterképzésre felkészülni?

Figyelt kérdés

Gazdaságinformatika mesterképzésre jelentkeztem, előtte alapképzésben gazdálkodás menedzsmenten voltam.


Nem biztos hogy bekerülök, de azért szeretném ezt a 2 hónapot egy kis felkészüléssel tölteni, ebben szeretnék segítséget kérni, mit érdemes átnézni, mi várható, hogy tudnám a leghasznosabban tölteni a nyár hátralévő részét?


Akinek van tapasztalata a képzéssel, vagy úgy általában az informatikával kapcsolatban, annak szívesen olvasom az észrevételeit, tanácsait.



2019. júl. 4. 20:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Milyen egyetemre jelentkeztél?

Ha nincs semmilyen IT-s alapod, akkor szerintem túl nagyfalat lenne neked egy olyan egyetem, ahol inkább az IT vonala dominál a képzésen.

De van olyan egyetem, ahol meg inkább a gazdasági tárgyakat nyomják, IT-t meg alig. Ilyen például a Corvinus.


Persze általában azt a képzést szokták ajánlani, ahol az informatikai rész fontosabb, de neked az alapképzésedre való tekintettel, jobban járnál ha nem azt választanád. (Kivéve ha van némi alapod)


~ex gazdinfós, jelenlegi proginfós.

2019. aug. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszi a választ! Közben kiderült, hogy bekerültem, a Corvinusra jutottam be.


Igen, ez eszembe jutott hogy nem túl meredek-e informatikai előképzettség nélkül egy infós msc, épp ezért nem gondolkodtam pl egy BME-ben.


Az alapelképzelés az volt, hogy a képzésnek az informatikai része érdekes lehet, meg hasznos (gondolom jó nehéz is), a gazdasági részéhez meg még talán hozzá tudok majd szólni.


Egyelőre azt az egy tanácsot kaptam, hogy az SQL-be nem ártana belenéznem.


Mint volt gazdinfós, mennyire nehéznek mondanád a matek részét a képzésnek? (tudom ez szubjektív, meg lehet Bsc-n voltál gazdinfón)


Olvastam olyat is hogy egy 10-es skálán azért egy 8-as nehézséggel lehet számolni, ha az egész képzést nézem.

2019. aug. 2. 09:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!