Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » BME mérnökinformatikus képzés...

BME mérnökinformatikus képzés mellett dolgozni belefér az ember energiájába?

Figyelt kérdés
Egy éve járok BME mérnökinfóra, de bizonyos okok miatt csak kevés kreditet tudtam felvenni, amiket így viszonylag jó jegyre zártam. Azonban most családi okok miatt valószínűleg munkát kellene vállalnom. Viszont nem tudom, hogy így mennyire rontaná az iskolai teljesítményemet, hiszen így is nagyon nehezen tanulok (Nagyon-nagyon nehezen vezsem rá magam hogy tanuljak). schonherz.hu-n néztem munkákat, ami a szakmával kapcsolatos. Kinek mi a tapasztalata, mennyire lehet e mellett a suli mellett dolgozni?

2019. júl. 6. 20:44
 1/1 anonim ***** válasza:

Hát, ha munkát kell vállalnod, akkor nem kérdés. Így kell csinálnod. Persze tényleg lehet, hogy ennek az az eredménye, hoyg csúszni fogsz.

Ismerek embert, aki munka mellett tanul és csúszott, de olyat is, aki munka mellett is viszonylag jól abszolválja a kihívásokat.

Személyszerint nem dolgozom mellette, mivel egyrészt lusta vagyok így is tanulni. Másrészt, nem igazán bírnám, hogy nekem fix óraszámban valami unalmas monoton munkát kellene végeznem. Ha csinálok valamit az egyetemen kívül azt is magamtól, és rendszerint nem hosszútávú projekteket, hanem csak ilyen rövid 1-2 hetes dolgokat (pl. új nyelv elsajátítása, új környezet, stb).

Mellesleg nehezen lehet 1 év után szakmában elhelyezkedni, mivel az első 2 év alatpozó tárgyakból áll, így tényleg nem tudsz nagyon választani.

Továbbá a tárgyaiddal nem tudom, hogy hogy állsz és miket tudsz majd felvenni, viszont a mintatanterv szerinte 3. és 4. félév nehezebb, mint az első 2.

2019. júl. 7. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!