Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jó még ez a régi kémia könyv?...

Jó még ez a régi kémia könyv? (Több lent)

Figyelt kérdés

Sajnos egy idióta vagyok kémiából, de úgy döntöttem, hogyha már úgysincs sok dolgom a nyárra akkor csak megtanulom. Egyik ismerősömtől kértem kölcsön pár könyvet. Az egyik A szervetlen kémia alapjai Dr. Szabó Zoltántól és Dr. Nyilasi Jánostól, 1972-es kiadás. A bevezetésben írják, hogy mennyit bővítettek az újabb kiadások alkalmával. Gondolom 1972 óta is történtek változtatások a kémiában. Attól még elég/jó így ez a könyv, hogy készüljek belőle? Ha nem, tudnátok ajánlani valamit kiegészítésül?

Előre is köszönöm!



2019. júl. 7. 00:16
 1/5 A kérdező kommentje:
* nem változtatások, hanem felfedezések. Bocsi, késő van. :D
2019. júl. 7. 00:19
 2/5 anonim ***** válasza:

Mire készülnél belőle ?

Ez korszerűbb: [link]

2019. júl. 7. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Butaság biztos nincs benne, legfeljebb egyes újabb módszerek, alkalmazások nincsenek benne. Szerves kémiával már nem lennék ennyire megengedő...
2019. júl. 7. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Azért a kémia nem változik csak úgy. ;-)

Pontosabban: nyilván rengeteg kémiai kutatás és felfedezés történik ma is, de ezek általában nem az alap gimis anyagot érintik. Meg aztán amit egyszer hitelesen megállapítanak, az általában nem szokott csak úgy megváltozni. ;-) Mondjuk a szén-dioxid tulajdonságai nem fognak módosulni az évek során.

2019. júl. 7. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Jó lesz, legalábbis a tudásanyag biztosan. Hogy mennyire fogalmaz érthetően, olvasmányosan, az már más tészta, nem ismerem a könyvet.


Nagyon magas szinten kéne tanulnod a kémiát (mondjuk PhD hallgatóként) ahhoz, hogy egy 40-50 éves könyv túl elavult legyen hozzá.

2019. júl. 7. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!